Aktuality

Fortuna liga pokračuje o tri týždne

Mužstvá absolvujú skrátenú nadstavbu s piatimi kolami, DAC začne domácim súbojom proti Michalovciam. Ráta sa tiež s pokračovaním Slovnaft Cupu.

Prezídium Únie ligových klubov na dnešnom zasadnutí rozhodlo, že sezóna 2019/20, ktorú prerušila pandémia koronavírusu, sa dohrá. Namiesto desaťkolovej nadstavby však každý tím absolvuje len päť stretnutí.

Pre nás je pozitívne, že v pláne je aj dohratie Slovnaft Cup-u, kde sa DAC prebojoval do semifinále.

Najvyššia súťaž by sa mala znovu rozbehnúť v sobotu 13. júna 2020, koniec sezóny je plánovaný na 11. júla 2020. Prípadná baráž o Európsku ligu by sa ukončila 17. júla. Druhá najvyššia súťaž sa už zrejme nerozbehne, čo by znamenalo, že z najvyššej súťaže nikto nevypadne.

Reštart ligy podlieha ešte schváleniu Úradom verejného zdravotníctva.

Kluby neprijali možnosť využiť päť striedaní v zápase, v platnosti teda zostáva pôvodné pravidlo o troch hráčskych výmenách.

Program DAC-u v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/2020:

1. kolo: DAC-Michalovce
2. kolo: Trnava-DAC
3. kolo: DAC-Slovan
4. kolo: DAC-Žilina
5. kolo: Ružomberok-DAC

Reakcie na dnešné rozhodnutie ÚLK:

Oszkár Világi, majiteľ DAC-u: „Dobrou správou je, že sa opäť bude hrať futbal. Zlá správa je, že to bude bez divákov. Pre nás je pozitívom tiež to, že pokračujú boje o Slovnaft Cup. Ligová súťaž je modifikované a neregulárna, naopak, pohár sa odohrá v normálnej forme. Našim cieľom je dobre sa pripraviť na súťažné stretnutia a skončiť v prvej trojke, aby sme si uchovali miesto zaručujúce štart v pohárovej Európe.”

Jan Van Daele, športový riaditeľ klubu: „Som rád, že po týždňoch tréningu za výnimočných podmienok sa konečne opäť môžeme venovať bežným futbalovým aktivitám a už o niekoľko týždňov opäť bojovať o body. Verím, že fanúšikom bude čo najskôr umožnený návrat na tribúny.“

Zsolt Kalmár, kapitán mužstva: „Som rád, že liga pokračuje a verím, že sa čoskoro vrátia na štadióny aj fanúšikovia. Náš cieľ sa nemení, chceme skončiť na 2. mieste a triumfovať v pohári.“

Brankár Martin Jedlička: „Teší ma, že sa konečne rozhodlo o budúcnosti ligy. Všetci sa tešíme na prvý zápas pod novým trénerom.“

Súvisiace správy

Aktuality

Pätnásťkrát na čele

štvrtok 14.1.