Gábor Straka: Stratili sme dva body

|
Aktuality
| st 23.9.2015, Nagy Krisztián

Kapitán mužstva Gábor Straka hodnotí včerajšie ligové stretnutie Skalica-DAC (2:2).

Ako si videl včerajšie stretnutie v Skalici?

„Nastúpili sme s cieľom byť od úvodu pozorní a neinkasovať, napriek tomu sme už vo štvrtej minúte prehrávali. Myslím si, že po tomto momente sme prevzali kontrolu nad zápasom. Podarilo sa nám vyrovnať a Ákos (Szarka) mal v 45. minúte obrovskú šancu na vedúci gól. Škoda, že sa mu ju nepodarilo využiť. Do druhého polčasu sme išli odhodlaní vyhrať, cítili sme totiž, že z tohto zápasu môžeme vydolovať tri body. Začali sme dobre, strelili sme vedúci gól, mali sme aj ďalšie príležitosti. Lenže potom sme, pre mňa nepochopiteľne, prestali hrať a prenechali sme iniciatívu domácim. Medzi obranou a útokom sa vytvorila príliš veľká medzera, nedokázali sme už zbierať odrazené lopty. Aj tak sme ešte mali šance na zvýšenie náskoku. Napríklad keď mohol Pape Sarr nahrať Pačimu pred prázdnu bránu, a boli tam aj ďalšie náznaky, ktoré sme však nedotiahli. V konečnom dôsledku si myslím, že sme stratili dva body, a nie získali jeden. V Skalici sme mali vyhrať. Žiaľ, v poslednom čase sa nám nedarí udržať si čisté konto, preto sme nazbierali menej bodov. Chce to konečne zápas s nulou vzadu, pretože gól dať dokážeme. V útoku sme dostatočne aktívni, lenže musíme vylepšiť defenzívu.“

Možnosť na to bude už v sobotu v Ružomberku, lenže bez teba. Po piatej žltej karte budeš nútene pauzovať...

„V tom vôbec nevidím problém, pretože máme v kádri dostatok dobrých hráčov, ktorí dosiaľ čakali na svoju príležitosť. Teraz ju dostanú a nebojím sa, že by mal byť problém s ich výkonom.“