Gábor Straka: Z Košíc sme mohli zobrať aj tri body

|
Aktuality
| po 27.10.2014, Nagy Krisztián

V sobotňajšom ligovom súboji v Košiciach priviedol s kapitánskou páskou mužstvo na trávnik Gábor Straka. Po záverečnom hvizde sme ho poprosili o zhodnotenie stretnutia:

„Po takomto vývoji, keď sme prehrávali a až v závere sa nám podarilo vyrovnať, musíme byť spokojní aj s jedným bodom. Pri bezgólovom stave sme však zahodili dve obrovské šance a keby sa nám podarilo streliť prvý gól, zápas by dopadol úplne inak. Myslím si, že pri takom priebehu by sme zvíťazili. Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, ale podmienky sú samozrejme rovnaké pre obe mužstvá. V prvom polčase sme neboli príliš aktívny, Košice však majú dobré mužstvo, preto sme nastúpili s cieľom hrať jednoducho, posielať lopty za obranu a pokúsiť sa z toho niečo vyťažiť. To sa nám nedarilo, smerom dopredu sme nehrali moc dobre, ale obranná hra bola celkom v poriadku a domácich sme pustili len do jednej príležitosti. V druhom polčase sme sa zlepšili a mohli sme z Košíc zobrať aj tri body. Lenže domáci skórovali práve v čase, keď sme prebrali iniciatívu a mali sme silných 10-15 minút, aj s veľkými šancami. Zdalo sa, že košickému gólu predchádzal ofsajd. Nie je to prvý raz, keď sa cítime byť poškodení, ale nebudeme sa alibisticky vyhovárať na rozhodcov. V závere sa nám podarilo vyrovnať a ak v najbližšom kole porazíme Senicu, aj tento bod bude dobrý. Musíme teda vyhrať nad Senicou, v tom prípade poskočíme v tabuľke.“