Aktuality

Gól sezóny 2018/19 strelil Bayo!

Hlasovanie odbornej poroty a fanúšikov vyhral Vakoun Issouf Bayo novembrovým gólom v Ružomberku.

Toto sme tu ešte nemali - prvé dve priečky v hlasovaní o Gól sezóny obsadili hráči DAC-u!

Ročník 2018/19 je už niekoľko mesiacov minulosťou, ale cenu za najkrajší gól odovzdali zástupcovia Únie ligových klubov ÚLK až minulý víkend, pred ligovým šlágrom DAC-Slovan - v zastúpení nášho klubu ju prevzal prezident Tibor Végh.

V hlasovaní odbornej poroty a fanúšikov skončil na čele Vakoun Issouf Bayo, ktorý ovládol anketu vďaka nádhernému ďalekonosnému lobu v novembrovom stretnutí Ružomberok-DAC (0:1).

Bayo, od januára hráč Celticu Glasgow, vyhral týmto gólom aj hlasovanie o Gól mesiaca november a neskôr aj našu klubovú anketu o Gól roka 2018.

Súťaž o Gól sezóny 2018/19 vyhlásila ÚLK zaradila doň všetkých sedem zásahov, ktoré v minulej sezóne zvíťazili v ankete Gól mesiaca. DAC mal teda trojnásobné zastúpenie, okrem Baya sa dalo hlasovať aj na Kristophera Vidu (Gól mesiaca júl-august) a Ľubomíra Šatku (október). Celá trojica bola úspešná, Vida totiž skončil na druhej a šatka na štvrtej pozícii. Hlasovanie odbornej poroty aj fanúšikov prebiehalo samostatne a po sčítaní bodov vzniklo konečné poradie.

Výsledky ankety Gól sezóny 2018/19:
1. Vakoun Bayo (DAC) 13 bodov
2. Vida Kristopher (DAC) 11 bodov
3. Jakub Kiwior (Podbrezová) 8 bodov
4. Ľubomír Šatka (DAC) 8 bodov
5. Filip Dangubič (Senica) 7 bodov
6. Moha (Slovan) 6 bodov
7. Martin Gamboš (Žilina) 5 bodov

Bayo sa za podporu poďakoval vo videu, ktoré sme premietli fanúšikom pred nedeľným derby DAC-Slovan:


Trofej za víťazstvo v ankete Gól mesiaca november 2018 je vystavená v klubovom múzeu. DAC store a múzeum v A tribúne MOL Arény očakávajú návštevníkov počas nasledovných otváracích hodín:

Pondelok-piatok 10.00-18.00 hod
Sobota 09.00-12.00 hod
V deň zápasu otvárame vždy tri hodiny pred úvodným výkopom.

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality

Prvý deň na Malte

piatok 24.1.