Gólová paráda, hrdinom štvorgólový Szarka!

|
| so 29.8.2015, Vrábeľ Milan

Po ďalšom famóznom výkone sme roztrieľali Podbrezovú 5:1. Hrdinom stretnutia a aktuálnym lídrom tabuľky strelcov sa stal Szarka Ákos. Po víťazstve nad „železiarmi“ sme poskočili na druhé miesto. Rozlúčka so severnými tribúnami dopadla na výbornú.

Do stretnutia sme nastúpili s rovnakou zostavou ako proti Michalovciam. V 4. minúte boli po rohu Pačindu blízko ku gólu hneď traja hráči - Szarkovi, Sarrovi a aj Kwinovi chýbal len kúsok k doklepnutiu lopty. Na strane Podbrezovej sa v podobnej situácii ocitol Vaščák, ktorému stačilo loptu po prihrávke od Gál Andrezlyho doraziť. V desiatej minúte poslal Štepanovský z pravej strany brilantný center, ktorý s ešte väčšou noblesou dorazil a vymietol Kuciakovu šibenicu Ľupták - 1:0. V 19. minúte bolo rušno pred oboma bránami: Pačindov roh hlavičkoval Kwin a jeho pokus poslal do bezpečia Migaľa až z bránkovej čiary. Na druhej strane vyslal umiestnenú strelu Mehanović, ktorú náš gólman vyškrabal excelentným zákrokom. O päť minút zaváhala obrana súpera, spätnú prihrávku vystihol Szarka a pravačkou vyslal tvrdú strelu k vzdialenejšej žrdi - 2:0. Po polhodine sa Szarka na center dotiahol, ale zakončil len končekom kopačky. V 32. minúte sa Gál Andrezly predral do šestnástky, tvrdou strelou trafil ľavú žrď. V 41. minúte sme udreli aj tretíkrát, v šestnástke stojaci Straka našiel ešte lepšie postaveného Szarku, ktorý z otočky poslal loptu po zemi za Kuciakov chrbát - 3:0. Po skvelom prvom polčase odchádzali hráči do kabín za búrlivého potlesku tribún.

V druhej polovici stretnutia sa hosťujúci tréner pokúsil striedaním hneď v úvode o zvrat v zápase, no ten sa nepodaril. V 57. minúte Kwin netrafil Pačindov center v šestnástke ideálne a podobne pochodil aj Štepanovský po ďalšom Pačindovom centri, obidvaja sa pritom nachádzali v dobrej pozícií. Po hodine hry to však už bolo o inom, Szarka si pred šestnástkou našiel ideálnu pozíciu na strelu a poslal loptu po zemi k pravej žrdi Kuciaka, čím zavŕšil hetrik - 4:0. V 63. minúte sa Mehanović zrazil s Michalíkom, rozhodca nariadil penaltu a sám faulovaný poslal loptu tvrdo pod brvno - 4:1. V 78. minúte dostal Szarka loptu po kontre do ostrejšieho uhla, kde jeho pokus hosťujúci gólman pokryl. O minútu nastrelil Vaščák brvno po nožničkách v šestnástke. Prišla však 82. minúta, kde po centri od Pačindu opäť zaúradoval Szarka, krásnou rybičkou poslal loptu k pravej žrdi - 5:1. Stal sa tak prvým hráčom v prvoligových dejinách klubu, ktorý sa v jednom stretnutí trafil štyrikrát. Navyše, presadil sa rôznymi spôsobmi - pravačkou, ľavačkou, aj hlavou.

Päť gólov sme strelili prvýkrát po 16 rokoch, od augusta 1999, keď sme rovnakým výsledkom 5:1 vyprevadili Prievidzu. Štvorgólová výhra, tri body do tabuľky, štvrté víťazstvo v sezóne a strieborný stupienok vo fortunaligovej tabuľke. Toto dnes dosiahol náš DAC aj s fantastickou takmer štyri a pol tisícovou kulisou. Najbližšie stretnutie náš čaká už v utorok, keď v rámci 3. kola Slovnaft cupu vycestujeme na pôdu Vyšného Mirošova, kým ďalšie kolo Fortuna ligy je na programe až 13.9. v Zlatých Moravciach.

Tomislav Marić, DAC: „Myslím si, že prvých 25 minút sme neboli veľmi v hre a podržal nás Tujvel, ktorý bravúrne vytiahol loptu smerujúcu do brány. Ale práve po tomto momente som mal pocit, že sme sa dostali do zápasu. Vedeli sme, že Podbrezová je nepríjemné mužstvo, avšak začali sme napádať súpera, hráči si plnili svoje povinnosti a samozrejme, že po zápase, ktorý vyhráme 5:1 musím byť spokojný, ale znovu sa musíme sústrediť na ďalší zápas.“

Zdenko Frťala, Podbrezová: „Samozrejme, že po porážke 5:1 sa mi slová hľadajú ťažko. Začali sme dobre, avšak v úvode sme nevyužili gólovú príležitosť, kým domáci nás za to potrestali. Potom sme mali dve-tri nebezpečné situácie, avšak gól sme nedali. Súperovi závidím útočníka Szarku, ktorý má skvelé kvality. Keď sa v druhom polčase dalo niečo robiť so zápasom, tak opäť sme sa dopustili naivných chýb. DAC-u gratulujem k víťazstvu.“