Aktuality

Poďme spolu na DAC: registrácia na posledný domáci zápas roka

Poďme spolu na DAC: registrácia na posledný domáci zápas roka

A-TÍM
|
Aktuality
| št 14.11.2019, Krisztián Nagy

Aj na zápase proti Nitre pokračuje projekt „Poďme spolu na DAC!“

Senec, Sládkovičovo, Modrany, Podunajské Biskupice a Štúrovo. Z týchto piatich miest a obcí k nám počas jesennej časti sezóny 2019/20 zavítali deti v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“.

Na víkendovom stretnutí proti Trenčínu sme privítali žiakov Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským Endre Adyho v Štúrove. Ich zážitky si môžete prečítať nižšie.

Dnešným dňom zároveň spúšťame registráciu na posledný domáci ligový duel v tomto kalendárnom roku, v ktorom si v sobotu 30. novembra 2019 o 13.30 h zmeriame sily s FC Nitra.

Registrovať sa na uvedené stretnutie môžete do budúceho štvrtka 21. novembra do 24.00 h cez formulár, ktorý si môžete stiahnuť tu. Vyplnený registračný formulár prosíme zaslať na emailovú adresu jatek@fcdac.sk. Do prihlášky uveďte stručné zdôvodnenie, prečo by sme mali vybrať práve vašu školu, organizáciu. Subjekt, ktorý pošle najtrefnejšiu odpoveď, sa môže tešiť na návštevu hráčov DAC-u a zápasu v MOL Aréne.

DAC-Trenčín: zážitky a reakcie, ZŠ s VJM Endre Adyho v Štúrove

„Celý príbeh začal tým, že naša triedna učiteľka sa prihlásila do projektu, ktorý zahŕňa vstupenky na zápas DAC-u, návštevu klubového múzea a darček. Cesta zo Štúrova do Dunajskej Stredy bola dlhá, ale nikto neľutoval ubehnuté kilometre. Cestou sme si spravili krátku prestávku a po príchode sme obišli štadión. Nazreli sme do fanshopu a múzea, následne sme dostali darčeky. Hneď potom nás pustili na tribúnu, kde sme si sadli na svoje miesta. Oduševnene sme spievali Nélküled. Prvý gól bol veľmi pekný, ten ďalší padol po nožničkách a tretí po strele do vzdialenejšieho rohu. Zápas bol veľmi vzrušujúci. Dostali sme síce gól, ale to nevadilo, pretože sme strelili tri. Po zápase sme vyrazili domov, kam sme dorazili okolo deviatej večer.
Bol to pre nás obrovský a nezabudnuteľný zážitok, za ktorý ďakujeme DAC-u, našej triednej a všetkým dospelým, ktorí nás odprevadili na toto obrovské dobrodružstvo.“

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény, má za sebou rok a pol. Smelo môžeme vyhlásiť, že táto iniciatíva od svojho spustenia na jar 2017 našla veľmi pozitívnu odozvu. Zavítali k nám už stovky žiakov a študentov zo škôl a organizácií z Dunajskej Stredy a širšieho okolia.

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu. Aktivita je súčasťou európskeho projektu Futbalmánia.

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- Odovzdanie suvenírov
- Návšteva zápasu DAC
- Stretnutie a fotenie s hráčmi DAC

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

article_bannerarticle_banner