Hodnotenie trénerov po zápase DAC-Olympique Marseille (2:1)

|
Ohlasy
| ne 26.7.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia tréneri Bernd Storck a André Villas-Boas.

Bernd Storck, DAC: „Som veľmi šťastný, výkon tímu ma potešil. Na konci prvého týždňa prípravy sme odohrali výborný zápas proti Marseille, účastníkovi skupinovej fázy Ligy majstrov. Prvý polčas bol z našej strany bezchybný, zaslúžene sme viedli 2:0. Do druhého dejstva súper vymenil až osem hráčov. Aj my sme spravili niekoľko zmien a mladí, ktorí dostali šancu, podali tiež dobrý výkon, takže som šťastný. Je to výborný signál do budúcna, mužstvu aj celému klubu určite dodá sebavedomie, že sme konkurencieschopní a pripravení naplniť naše ciele. Uvedomujem si, že máme veľa talentovaných hráčov a proti Marseille sme chceli vidieť, kde sa momentálne nachádzame. Samozrejme, súper disponuje množstvom skúsených a kvalitných hráčov, ale my sme sa ich nezľakli, a to nám môže veľmi pomôcť v predkolách Európskej ligy. Mojou úlohou je pomôcť hráčom zvýšiť ich sebavedomie a dosiahnuť, aby verili môjmu štýlu a filozofii. Myslím si, že mužstvo mi dôveruje a proti každému súperovi môžeme nastúpiť bez obáv a hladní po úspechu. Prvý týždeň prípravy bol veľmi náročný, hráči mali pred ním len týždeň na oddych, ale aj tento zápas ukázal, že ideme správnym smerom. Hráči urobili maximum pre dôstojnú reprezentáciu seba aj klubu. Tento fakt nám dodáva nádej do nasledujúcich dní a týždňov, že môžeme dosiahnuť naše ciele v domácej súťaži aj v Európe. Víťazstvo nad Marseille zvýši sebavedomie každého hráča. Zistili, že sa môžu merať aj s tými najlepšími hráčmi Európy. Teraz sa deň-dva zameriame hlavne na oddych a regeneráciu a od utorka pokračujeme v dvojfázových tréningoch. Máme plán, ako zlepšiť našu hru a myslieť musíme aj na dostatočnú kondičnú pripravenosť. Videli sme, že v druhom polčase bolo mužstvo unavené, pretože hralo vo vysokom tempe a intenzite. Zároveň sa postupne budeme pripravovať na zápas proti Nice, piatemu celku francúzskej ligy. Aj toto stretnutie bude dobrou príležitosťou, aby sme zistili, kde sa práve nachádzame. Dúfajme, že sa manažmentu podarí získať vyhliadnutých hráčov, aby sme mužstvo ešte viac posilnili.”

André Villas-Boas, Marseille: „Mužstvá odohrali dobrý zápas. Ďakujem DAC-u, že hrali s takou veľkou intenzitou. Náš súper nastúpil vo veľmi zaujímavom hernom systéme 4-4-2 so stredovou formáciou vo formáte diamantu, jeho hráči sa pohybovali dobre a boli výborne organizovaní. Pre nás to bola dobrá previerka. V oboch polčasoch sme hrali s odlišnou zostavou, lepší výkon sme podali v druhom dejstve. Myslím si, že konečný výsledok 2:2 by bol spravodlivejší, ale každopádne sme absolvovali dobrý zápas, obidve mužstvá podali výborný výkon. Prekvapila ma intenzita hráčov DAC-u, čo bolo pre nás pozitívom. Neviem, v ktorej fáze prípravy je DAC, my sme v treťom týždni. Toto prípravné stretnutie bolo pre nás celkovo dobrou previerkou.”