Rozhovor

Ideme za naším cieľom

Ideme za naším cieľom

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 15.4.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Pri Trusovej hlavičke som už-už dvíhal ruku, no lopta bohužiaľ skončila na žrdi.“ Vyjadrenie Márka Csingera a Damira Redzica po remíze na pôde Slovana.

Žlto-modrí si v sobotu po bezgólovom priebehu odviezli cenný bod zo štadióna bratislavského Slovana. Po deviatej remíze v sezóne sme si v tabuľke udržali priebežné 3. miesto. Márk Csinger odohral celé víkendové derby. „Zisk bodu na pôde rivala môžeme hodnotiť pozitívne, ale nikto z nás nechcel, aby Slovan oslavoval titul po zápase s nami. Chceli sme vyhrať, ale aj ten jeden bod je dobrý. Obe mužstvá bojovali, nevytvorili si nejaké veľké šance, bol to typický remízový duel. Hráči bojovali, zrážali sa, my sme sa snažili spraviť všetko pre víťazstvo. Pri Trusovej hlavičke som už-už dvíhal ruku, no lopta bohužiaľ skončila na žrdi. Myslím si, že keby sme z tej situácie skórovali, odvezieme si tri body, pretože domáci si už potom žiadnu väčšiu príležitosť nevypracovali,“ zhodnotil sobotňajších 90 minút Márk Csinger.

„Od dnes sa už naplno pripravujeme na domáci zápas proti Ružomberku, chceme ich konečne zdolať. Ďakujeme fanúšikom za podporu v Bratislave, bolo ich počuť. Tentoraz sme sa im odvďačili bezgólovou remízou,“ doložil 20-ročný obranca, ktorý vo svojom 19. ligovom zápase videl štvrtú žltú kartu.

Najväčšiu šancu sobotňajšieho derby Slovan-DAC (0:0), pri ktorej Matej Trusa trafil žrď, si môžete pozrieť tu:


Damir Redzic si pripísal šiesty štart v Niké Lige, z toho štvrtý v nadstavbe. V Bratislave nastúpil ako striedajúci hráč, odohral vyše tridsať minút. „Tréner ma posielal na ihrisko s tým, aby som bol odvážny, pokúšal sa o streľbu a v obrannej fáze hral tak, ako v predošlých zápasoch. Cítil som, že gól je vo mne. S bodom som spokojný, stále sme na treťom mieste, ideme za naším cieľom. Som veľmi rád, že som začal pravidelne nastupovať. Myslím si, že sa mi darí na tréningoch. Chcel by som aj v ďalších zápasoch zbierať minúty a odvďačiť sa za dôveru gólmi či asistenciami. Uvidíme, čo prinesie leto, no momentálne sa naplno koncentrujeme na náš cieľ, ktorým je miestenka do pohárovej Európy. Som presvedčený, že to dokážeme,“ povedal 21-ročný ofenzívny hráč Ferencvárosu, ktorý u nás hosťuje do konca aktuálnej sezóny.

article_bannerarticle_banner