Aktuality

Ion Nicolaescu odchádza do Izraela

Ion Nicolaescu odchádza do Izraela

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 23.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Moldavský reprezentačný útočník prestupuje do Beitaru Jeruzalem.

Ion Nicolaescu bude vo svojej kariére pokračovať v Izraeli. DAC 1904 a Beitar Jeruzalem sa dohodli na prestupe moldavského reprezentanta do tímu izraelskej najvyššej súťaže Ligat ha´Al.

24-ročný stredný útočník prišiel na Žitný ostrov v septembri 2020 a vo Fortuna lige nastúpil 39-krát, strelil 5 gólov. Ďalšie štarty za DAC pridal v európskych súťažiach (bilancia 8/2) a v Slovnaft Cupe (6/2). Počas uplynulej jari hosťoval v inom izraelskom tíme Maccabi Petah Tikva. Jeho ďalšie kroky teraz povedú do ďalšieho tradičného klubu Beitar Jeruzalem. Ten má vo svojej vitríne 6 majstrovských trofejí (poslednú zo sezóny 2007/2008), sedemkrát ovládol domácu pohárovú súťaž a dvakrát vyhral Izraelský superpohár. Momentálne sa však levom z hlavného mesta príliš nedarí, po piatich kolách im s bilanciou 1-0-4 patrí posledná, 14. priečka prvoligového poradia.

„Ďakujeme Ionovi za jeho obetavosť a prácu počas jeho účinkovania u nás. Ťažko zabudnúť najmä na jeho debut, keď dvomi gólmi pomohol vyradiť Jablonec v 2. predkole EL. Do ďalšej kariéry mu prajeme veľa šťastia,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner