Rozhovor

János Hahn: Osud útočníka

János Hahn: Osud útočníka

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 5.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_bannerarticle_banner

„András Schäfer ma prezýva strelcom škaredých gólov, ale mne je jedno, ako dostanem loptu do siete, dôležité je vždy víťazstvo.“ János Hahn zaznamenal svoj tretí gól v našich farbách.

„Prvoradým cieľom vo včerajšom zápase bol zisk troch bodov. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale aj my cítime, že herne sa ešte máme kam posunúť. Myslím si však, že mužstvo je jednotné, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že sme v posledných troch zápasoch neinkasovali. Na tom sa dá stavať. Samozrejme, mužstvo si potrebuje ešte viac sadnúť s novým trénerom. Máme dobrú predstavu, ktorú sa snažíme preniesť na ihrisko. Robíme ešte individuálne chyby, vrátane mňa. Musíme sa snažiť viac podržať loptu a zrýchliť hru v útočnej fáze - presne to od nás očakáva tréner. Nemôžeme sa ale sťažovať, veď ťaháme pozitívnu sériu a pokiaľ k tomu pridáme aj dobrú hru, tak budeme stúpať čoraz vyššie. Teším sa z víťazstva 2:0. Pri striedaní som bol nahnevaný na seba, krátko predtým som totiž zahodil obrovskú príležitosť, čo ma hnevalo, lebo 2:0 je nebezpečný výsledok. Prípadný inkasovaný gól dokáže súpera ešte viac nakopnúť. Nechcel som, aby sme sa v závere strachovali o body, preto som chcel pridať tretí gól. Celkovo som ale spokojný, veď sme vyhrali,“ zhodnotil včerajšie ligové stretnutie DAC-Pohronie (2:0) autor nášho druhého zásahu János Hahn. Maďarský reprezentant zaznamenal 3. gól vo Fortuna lige.

Útočník DAC-u, nastupujúci s číslom 9, sa strelecky presadil v 35. minúte, keď vystihol spätnú prihrávku Adamca a povedľa vybiehajúceho Slávika zasunul loptu do siete. „András Schäfer ma prezýva strelcom škaredých gólov, ale mne je jedno, ako dostanem loptu do siete, dôležité je vždy víťazstvo. Pri mojej najväčšej príležitosti sa lopta odrazila ku mne, spravil som kľučku doľava a ocitol som sa zoči-voči brankárovi, lenže som vedel vystreliť už len špičkou kopačky. Chýbalo viac pokoja, mal som namieriť k vzdialenejšej žrdi. Taký je osud útočníka: jednu šancu premeníš, druhú nie, ale nemôžem byť nespokojný, veď som strelil gól a tri body zostali doma.“

Po príchode trénera Joaa Janeira DAC zvíťazil vo všetkých troch zápasoch a ani raz neinkasoval. Bodaj by sme túto šnúru natiahli aj o týždeň v nedeľu na bratislavskom Tehelnom poli! „Podľa mňa sme dobre vykročili a verím, že o týždeň bude naša hra ešte lepšia. Musíme byť naďalej jednotní. Tréner hovorí, že mužstvo sa buduje odzadu, teda najprv treba mať dobre organizovanú obrannú fázu. Myslím si, že v tomto smere sa neustále zlepšujeme, aj keď sa tam stále vyskytujú nejaké chybičky. V posledných troch zápasoch sme však nedostali gól. Ak v tom budeme pokračovať, plus v strede poľa a v útoku viac podržíme loptu a budeme presnejší a racionálnejší, tak ani proti Slovanu nebudeme bez šance. Samozrejme, aj do Bratislavy pôjdeme s víťazným úmyslom,“ dodal 26-ročný futbalista, ktorý má na konte 7 štartov v drese maďarskej reprezentácie.