Aktuality

Joao Janeiro novým trénerom DAC-u

Joao Janeiro novým trénerom DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| st 10.11.2021, Krisztián Nagy
article_bannerarticle_banner

Štyridsaťročný portugalský kormidelník k nám prichádza z maďarskej prvoligovej Kisvárdy.

João Pedro de Oliveira Janeiro sa stal novým trénerom DAC-u, 40-ročný portugalský odborník prichádza z tímu maďarskej najvyššej súťaže Kisvárda FC. S naším klubom sa dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny, s opciou na ďalší rok.

João Janeiro pracoval v minulosti ako asistent a skaut v portugalskom CF Belenses v čase, keď mužstvo účinkovalo v skupinovej fáze Európskej ligy. V Estorile bol analytikom a pozorovateľom súperov. Počas svojej kariéry pracoval ako asistent Marcela Bielsu a základy futbalu sa učil od jednej z ikon svetového futbalu, Johana Cruyffa. V rokoch 2018 až 2020 pracoval v maďarskom Szegede, od mája tohto roka viedol prvoligovú Kisvárda FC, s ktorou na obrovské prekvapenie až do uplynulého víkendu viedol NBI.

„Som veľmi hrdý, že sa o mňa zaujímal klub akým je DAC. Myslím si, že je to dobre fungujúci klub, čo ma napĺňa vierou, že naša spolupráca bude úspešná. Som šťastný, že sa rokovania uzavreli pozitívnym výsledkom a už sa neviem dočkať momentu, keď začnem pracovať s novým tímom a novými spolupracovníkmi. K tomu, aby jeden klub dobre fungoval, je nevyhnutné, aby každý ťahal za jeden koniec povrazu. Každý v klube je dôležitý k tomu, aby sme dosiahli naše ciele,“ vyhlásil pre náš web nový tréner DAC-u.

Vitajte v Dunajskej Strede a veľa úspechov!

article_banner
article_banner
article_banner