K. Vida hráčom kola, štvorica z DAC-u v TOP10!

|
Aktuality
| ut 3.9.2019, Krisztián Nagy

Najlepšie hodnotenie v 7. kole udelil InStat Kristopherovi Vidovi.

DAC mal až štyroch hráčov medzi desiatkov najlepších v 7. ligovom kole. Vyplýva to z oficiálnych štatistík súťaže, ktoré pre Úniu ligových klubov vyhotovuje InStat. Úplne najlepšie hodnotenie získal Kristopher Vida, ktorý zároveň vytvoril najviac šancí pre svojich spoluhráčov - až štyri.

10. Jedlička (DAC) 311

Počas nedeľňajšieho derby DAC-Slovan sa prvýkrát v histórii Fortuna ligy použili údaje z tzv. fitness dát do priameho televízneho prenosu. Z nich sme sa dozvedeli, že najviac metrov nabehali Matej Oravec (11 602), Kristopher Vida (11 548) a Andrej Fábry (11 234), najrýchlejší šprint predviedli Andraž Šporar (9,33 metrov za sekundu) a Danylo Beskorovainyi (9,24 m/s), kým najviac metrov v šprinte (rýchlosť nad 7 m/s) absolvovali Moha (505) a Ramirez (310).

„Individuálne aj ako mužstvo sme viac túžili po víťazstve a snažili sme sa napraviť chyby z predošlých týždňov. Som veľmi rád, že fanúšikovia stáli pri nás počas celého zápasu. Aj oni mohli cítiť, že sme bojovali do posledných chvíľ a chceli sme nastrieľať čo najviac gólov. Neverím, že okrem nás dokáže ešte niekto v sezóne takýmto spôsobom poraziť Slovan. Veľmi sme radi, ale musíme vyzdvihnúť aj súpera, ktorý vo štvrtok dosiahol skvelý úspech. Zápas v Grécku ich stál veľa síl, ale i tak môžeme povedať, že sme podali výborný výkon,“ vyhlásil hráč 7. kola Kristopher Vida

Maďarský krídelník vzápätí dodal: „Je to pre nás krásne víťazstvo. Doma, pred takmer 12-tisíc fanúšikmi sme nemohli hrať zozadu a čakať, čo spraví Slovan. To nie je náš štýl. Tréner od nás chcel, aby sme 90 minút napádali súpera. Hoci sme opäť prehrávali, tentoraz sa nám podarilo rýchlo postaviť na nohy. Pred vyrovnaním išlo jednoznačne o jedenástku. Išiel som za loptou, hosťujúci hráč ma chytil za pravé plece a stiahol ma. Nemohol som pokračovať v hre, jednoznačne sa malo pískať. Vedúci gól na 2:1 bol veľmi dôležitý, pretože sme ním zlomili Slovan a do druhého polčasu sme išli v ešte väčšej pohode. Som veľmi hrdý na mužstvo, bol to skutočne tímový výkon.“