Aktuality

Zsolt Kalmár: Vrátim sa silnejší!

Zsolt Kalmár: Vrátim sa silnejší!

Aktuality
| po 5.4.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Úprimne priznávam, že som diagnózu prijal veľmi zle. Preplakal som takmer celý večer.“ Kapitán DAC-u Zsolt Kalmár otvorene o svojom zranení.

„V prvom rade by som sa chcel každému poďakovať za milé a povzbudivé slová. Skutočne mi veľmi pomohli, žiaľ, nemohol som na všetky odpovedať. Ďakujem pekne,“ hovorí Zsolt Kalmár, ktorého vážne zranenie kolena na dlhé mesiace odstavilo od futbalu.

Ako sa ukázalo, náš kapitán si v stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 Andorra-Maďarsko (1:4) privodil natrhnutie bočného väzu v ľavom kolene. Presnú diagnózu stanovilo až druhé vyšetrenie magnetickou rezonanciou. „Po zranení sa mi v kolene vytvorila krvná zrazenina a nebolo poriadne vidieť rozsah zranenia, preto bolo potrebné ešte jedno emerko. Sobotňajšie vyšetrenie magnetickou rezonanciou bolo zameraná priamo na miesto zranenia a bohužiaľ ukázalo, že je to vážnejšie a pravdepodobne sa nevyhnem operácii. Úprimne priznávam, že som diagnózu prijal veľmi zle. Preplakal som takmer celý večer. Každý, kto ma pozná vie, koľko energie a času som venoval tomu, aby som sa dostal do formy a mohol si zahrať na majstrovstvách Európy. Žiaľ, kvôli tomuto nešťastnému zraneniu sa mi tento sen rozplynul. Je to pre mňa náročné obdobie, ale pomáha mi podpora rodiny a okolia. Som si istý, že sa vrátim silnejší. Raz som to už dokázal, dokážem to aj teraz!“