Aktuality

Kalmár medzi najvyťaženejšími

Kapitán nášho mužstva nastúpil v sobotu už na 24. súťažný zápas v tejto sezóne, čo je tretie najvyššie číslo zo všetkých prvoligových futbalistov na starom kontinente.

Ak berieme do úvahy Európu a v nej ligové a pohárové zápolenia prvoligových tímov plus reprezentačné zápasy, kapitán DAC-u má po poslednom víkende na konte tretí najvyšší počet súťažných štartov v sezóne 2020/21. Zsolt Kalmár nastúpil celkovo na 24 stretnutí: 13 vo Fortuna lige, 3 v Európskej lige a 8 v drese maďarskej reprezentácie (6 v Lige národov a 2 v baráži o postup na ME).

Zo všetkých duelov vynechal 25-ročný stredopoliar len jediný, keď ho tréner Bernd Storck šetril v 2. kole Slovnaft Cupu v Piešťanoch. Inak nastúpil v klubovom aj reprezentačnom drese pri každej možnej príležitosti a okrem dvoch prípadov zakaždým v základnej zostave.

Pred Kalmárom sa v tomto pomyslenom rebríčku umiestnili len Callum McGregor (28 zápasov za Celtic a Škótsko) a Vjačeslav Karavajev (27 za Zenit a Rusko). V celosvetovom meradle patrí Zsoltimu 7. priečka.

„Teší ma, že som mohol nastúpiť v toľkých súťažných dueloch. Znamená to, že som na tom fyzicky veľmi dobre. Navyše, každý hráč radšej hráva zápasy ako trénuje. Od 1. júna, keď prišiel do klubu Bernd Storck, trénujeme veľmi tvrdo, čo sa prejavuje na našej pripravenosti a kondícii. Okrem tréningov musím spomenúť aj skvelú regeneráciu, ktorú nám klub zabezpečuje. Vďaka tomu som mohol všetky doterajšie zápasy odohrať v dobrom stave, vyhli sa mi aj zranenia. V posledných mesiacoch sa cítim skutočne veľmi dobre, stalo sa, že som počas desiatich dní nastúpil v štyroch zápasoch, z toho dva či tri som odohral celé. Som tomu rád a verím, že tento zápasový rytmus si dokážem dlhodobo udržať,“ komentoval svoju vyťaženosť Zsolt Kalmár.

Súvisiace správy

Aktuality

Pätnásťkrát na čele

štvrtok 14.1.