Aktuality

Konečne to vypukne: po troch mesiacoch opäť na ligový futbal

Po vyše troch mesiacoch - presne 98 dňoch - sa Fortuna liga vracia na dunajskostredský štadión. A hneď na úvod nás čakajú dva domáce súboje za sebou: zajtra o 19.00 hod privítame Zlaté Moravce, o týždeň v sobotu (17.30 hod) Podbrezovú.

V minulom roku sme odohrali šestnásť domácich zápasov, bez jedinej prehry. S podobnými ambíciami vstupujeme aj do roka 2015, v ktorom začíname proti tabuľkovému susedovi. ViOn je po jeseni desiaty, získal o bod menej ako deviaty DAC.

Tím Zlatých Moraviec prešiel v zime výraznými zmenami. Pred začiatkom prípravy dovtedajšieho trénera Branislava Mráza nahradil Ladislav Totkovič, ale ani to už neplatí: Totkovič sa po nezhodách s novým slovinským manažérom Dušanom Duričom rozhodol opustiť mužstvo a ViOn v jarnej časti povedie tak ako na jeseň Branislav Mráz. Do tímu pribudlo jedenásť nových hráčov, z toho osem zo zahraničia a trojica Slovákov Karaš, Mazan a Vrablec.

Jesenný vzájomný zápas u súpera skončil nerozhodne 1:1. Na gól Salátu zo 6. minúty odpovedal krátko po obrátke Djuričić. Doma sme s ViOn-om hrali naposledy vlani v apríli, 4518 divákov vtedy videlo naše víťazstvo 1:0, o ktorom rozhodol gólom z penalty Otto Szabó.

Čo sa týka nášho tímu, hráči sa na jarný úvod tešia. Pre chorobu mali cez týždeň úľavy Horváth, Szabó, Ujlaky aj Černák, kým Kwina obmedzovali problémy so stehenným svalom. Tréner Marić, ktorý zajtra zažije debut v našej najvyššej súťaži, nemôže počítať s Jurčom - so štyrmi gólmi najlepší strelec mužstva bude pre zranenie kolena absentovať zhruba tri týždne.

Útočník Ákos Szarka si pred úvodným jarným hvizdom uvedomuje, že tréneri, spoluhráči aj fanúšikovia čakajú góly v prvom rade od neho: „Očakávania sú veľké, takže budú potrebné góly nielen moje, ale aj ostatných spoluhráčov. V zime nastal v kádri veľký pohyb, prišli noví hráči a tréneri, ktorí nám môžu svojou filozofiou a zahraničnými skúsenosťami pomôcť. Nebolo jednoduché si zvyknúť, ale všetko sa dá naučiť. Hráči, ktorí prišli, majú svoju kvalitu. Cítiť u nich aj balkánsku horkú krv, ale sú to vynikajúci futbalisti, technicky stopercentní. Verím, že nám pomôžu a budeme silnejší, ako na jeseň.“

Vzájomná bilancia(z nášho pohľadu):

Celkovo: 13  3-3-7, skóre 11:18

Na našom štadióne: 6  3-0-3, 5:6

Program a výsledky 20. kola Fortuna ligy:

Piatok, 27. februára 2015, 19.00: Slovan-Žilina 0:2 (0:0)

Sobota, 28. februára 2015, 13.30: Podbrezová-Košice 1:1 (1:1), 14.30: Ružomberok-Senica 2:1 (0:0), Trnava-Myjava 5:1 (2:1), Trenčín-Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Nedeľa, 1. marca 2015, 19.00: DAC-Zlaté Moravce

Stretnutie 20. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 - FC ViOn Zlaté Moravce začína zajtra o 19.00 hod, rozhodujú Trutz - Bednár, Ferenc. Zo zápasu vysiela priamy prenos televízna stanica Digi Sport 2.

Súvisiace správy