Rozhovor

Kristopher Vida: V Senici všetko klaplo

Kristopher Vida: V Senici všetko klaplo

Rozhovor
| ne 15.9.2019, Krisztián Nagy

Ďalší krásny gól maďarského krídelníka mal na Záhorí cenu troch bodov.

article_bannerarticle_banner

„Tento gól venujem viacerým. Priateľka môjho najlepšieho kamoša mala narodeniny, Zsoltimu Kalmárovi sa narodil syn a navyše ma navštívila rodina, u ktorej som býval počas pôsobenia v Holandsku. Snažil som sa potešiť všetkých a streliť gól. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo a moja trefa mala navyše trojbodovú hodnotu,“ povedal krátko po víťazstve 1:0 v Senici spokojný Kristopher Vida, pre ktorého bol včerajší gól piaty v aktuálnej ligovej, čím sa vyrovnal ďalšej trojici na čele streleckého poradia súťaže. Jeho krásny zásah v Senici sa náramne podobal na ten, ktorý strelil v domácom stretnutí EL proti gréckemu Atromitosu.

Po včerajšku platí, že v posledných šiestich vzájomných ligových zápasoch sme Senicu porazili. Boli to ale tesné víťazstvá, veď štyrikrát sa zrodil výsledok 1:0, raz bolo 2:1 a raz 2:0. „Rátali sme s tým, že Senica sa stiahne do obrany a bude ťažké ich prekonať. Snažili sme sa o to aj cez stred ihriska, ale viac sa nám darilo po krídlach, hoci tentoraz nám centre nevychádzali. Buď prišli neskoro, alebo boli nepresné. Do druhého polčasu sme ale vstúpili dobre, hneď prišli aj šance. Vedúci gól padol v správny čas, súper musel viac otvoriť hru a okamžite sme tam mali tri-štyri príležitosti. Keby sme ich premenili, záver nemusel byť taký napínavý. Víťazstvo je opäť výsledkom skvelej tímovej práce, príkladne sme bojovali. Prvýkrát v sezóne sme neinkasovali, čo bolo jedným z cieľov pred zápasom. Oveľa jednoduchšie sa totiž hrá, ak nemusíte stále otáčať nepriaznivý výsledok. Tentoraz všetko výborne klaplo,“ vyhlásil spokojne maďarský krídelník.

Priestor na veľkú oslavu však nie je, veď budúci týždeň musí mužstvo obstáť na dvoch frontoch - v Slovnaft cupe aj v lige. „Na pohárové stretnutie vo Fiľakove sa pripravujeme ako na všetky ostatné zápasy. V žiadnom prípade nepodceňujeme súpera, v domácom pohári sa totiž chceme dostať čo najďalej. Na utorňajší zápas sa sústredíme s plnou vážnosťou. Po zaváhaní Žiliny sme sa k nim priblížili na štyri body, ale potrebujeme aj to, aby Slovan strácal body a my sme ťahali víťaznú šnúru. Myslím si, že mužstvo je čoraz silnejšie a zohratejšie, bojujeme jeden za druhého. Chalanom môžem len pogratulovať,“ doplnil Krisz, ktorý si včera upravil svoju ligovú bilanciu v našom drese na 95 zápasov a 27 gólov. V oboch ukazovateľoch je lídrom z hráčov súčasného kádra.