Aktuality

Krisztián Németh hráčom DAC-u!

Maďarský reprezentačný útočník prichádza posilniť náš útok.

Vedenie nášho klubu sa dohodlo na podmienkach zmluvy s maďarským reprezentačným útočníkom Krisztiánom Némethom, ktorý podpísal kontrakt na rok a pol.

31-ročný rodák z Győru (nar. 5.1.1989) bol naposledy hráčom Sportingu Kansas City v americkej MLS. Svoju bohatú kariéru začínal v tímoch ETO Győr a MTK Budapešť, odkiaľ ho v lete 2007 kúpil FC Liverpool. Odvtedy prešiel viacero krajín a klubov, hrával aj za AEK Atény, Olympiakos Pireus, Waalwijk, Roda, Al-Gharafa, New England Revolution a už spomenutý Sporting Kansas City.

Pre Krisztiána Németha nie je naše mesto cudzie, pravidelne sa tu objavuje vďaka svojej snúbenici, ktorá pochádza práve z Dunajskej Stredy.

„Vyše desať rokov je Dunajská Streda pre mňa druhým domovom, pre mňa je to teda ako návrat do starého známeho prostredia. Počas všetkých tých rokov som pozorne sledoval účinkovanie mužstva a videl som aj to, akým očividným prerodom prešiel klub pod vedením Oszkára Világiho. Vždy som v kútiku duše veril, že si raz zahrám pred fanatickým dunajskostredským publikom a že sa naskytne príležitosť na prestup do DAC-u. Teraz to vyšlo a som veľmi šťastný,“ povedal pre dac1904.sk najnovší prírastok do košiara žlto-modrých.

Náš nový ofenzívny tromf prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami. V nominácii áčka sa prvýkrát objavil už ako 17-ročný v novembri 2006, na debut si však musel počkať do mája 2010. Odvtedy si maďarský dres natiahol v 37 zápasoch, skóroval štyrikrát. Vlani v máji proti Čiernej hore si prvýkrát navliekol aj kapitánsku pásku.

„Krisztián si získal meno počas svojej klubovej a medzinárodnej kariéry. Už dlhšie sme boli v kontakte a teraz nadišiel čas na dohodu, kedy aj on túži ukazovať svoje kvality blízko domova. Želáme mu úspešné pôsobenie v DAC a sme presvedčení, že spoločne dosiahneme naše ciele,“ komentoval Némethov príchod športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Krisztián Németh bude u nás nosiť dres s číslom 18.

Súvisiace správy

Aktuality