Aktuality

Luciano Vera definitívne hráčom DAC-u

Luciano Vera definitívne hráčom DAC-u

Aktuality
| po 8.2.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Argentínsky obranca prichádzajúci z River Plate podpísal kontrakt na tri a pol roka.

article_bannerarticle_banner

Argentínčan Luciano Vera sa stal definitívne hráčom DAC-u! Odchovanec River Plate podpísal s naším klubom zmluvu platnú do 30. júna 2024 a jeho prestup sa podarilo aj papierovo dotiahnuť.

Talentovaný obranca, ktorý zajtra oslávi 19. narodeniny (nar. 9. februára 2002), k nám prišiel prvýkrát v závere minulého roka. Vtedy sa pripravoval v malých skupinkách s tímom do 19 rokov, nakoľko vekom stále spadá do tejto kategórie. Začiatkom tohto roka trénoval najskôr so šamorínskou farmou, k áčku DAC-u sa pripojil v druhej polovici januára a zasiahol aj do posledných troch stretnutí zimnej prípravy.

Vera vyrastal v River Plate, kde sa dostal až do tímu U20. Najčastejšie nastupuje na pozícii pravého obrancu, ale cudzí mu nie je ani post na opačnej strane defenzívy. Svoju rodnú krajinu reprezentoval v kategóriách do 16 a 17 rokov. S tímom U17 vyhral majstrovstvá Južnej Ameriky a zúčastnil sa aj MS 2017 v Brazílii, kde odohral tri zápasy.

„Som veľmi šťastný, že sa môj prestup skompletizoval a môžem nosiť dres DAC-u. Zatiaľ sa tu cítim výborne, spoluhráči ma prijali veľmi dobre a verím, že mužstvu dokážem pomôcť na ihrisku, aby dosiahlo svoje vysoké ciele,“ vyhlásil 166 centimetrov vysoký a 58 kg vážiaci futbalista.

„Luciano k nám prišiel pred niečo vyše dvomi týždňami. Kondične sa postupne dostáva na želanú úroveň, ale čo sa týka jeho talentu, od prvého dňa vidíme, že je to futbalista, ktorý môže byť pre nás v budúcnosti veľmi zaujímavý. Môže hrať na oboch stranách obrany, ale potrebuje ešte čas a takisto pravidelné zápasové zaťaženie, ktoré určite dostane u nás, prípadne v Šamoríne. Na základe doteraz videného môžem vyhlásiť, že má skutočne veľký talent,“ povedal o Verovi tréner DAC-u Bernd Storck.

Luciano Vera je prvým argentínskym futbalistom DAC-u a nastupovať bude s číslom 27. Veľa úspechov v našich farbách, Luciano!