Aktuality

MOL Aréna štvrtá v hlasovaní Štadión roka 2019!

Vyhrala budapeštianska Puskás Aréna, dunajskostredský štadión skončil s tesným odstupom na krásnom 4. mieste. Oszkár Világi: „Fanúšikovia DAC-u opäť zabodovali!”

V polovici februára vyhlásila webstránka Stadium Database súťaž o Štadión roka 2019. StadiumDb.com, jedna z popredných svetových webov venovaných futbalovým štadiónom, vybrala na toto prestížne ocenenie 21 štadiónov z 19 krajín celého sveta s kapacitou presahujúcou 10 000 divákov, ktoré boli oficiálne otvorené v roku 2019.

V jubilejnom, 10. ročníku ankety - podobne ako v predošlých piatich rokoch - sa cena vyhlasovala v dvoch kategóriách. Jednu udelili športoví architekti (vyhral Japonský národný štadión v Tokiu), v druhej mali možnosť vyjadriť svoj názor fanúšikovia.

Hlasovanie fanúšikov trvalo do 15. marca a celkovo sa doň zapojilo 30 632 užívateľov zo 127 krajín celého sveta. Každý hlasujúci vybral päť svojich favoritov a udelil im postupne od 5 po 1 hviezdičku. Po zrátaní všetkých hlasov vzišlo nasledovné poradie na prvých 5 miestach:

1. Puskás Aréna, Budapešť, Maďarsko - 57 613 bodov
2. Tottenham Hotspur Stadium, Londýn, Anglicko - 39 699 bodov
3. Al Janoub Stadium, Al Wakrah, Qatar - 34 938 bodov
4. MOL Aréna, Dunajská Streda - 33 421 bodov
5. VTB Arena, Moskva, Rusko - 28 863 bodov

Do súťaže bol nominovaný aj Štadión Tehelné pole v Bratislave, ktorý so ziskom 18 153 bodov skončil na 11. priečke.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorý sa zapojili do hlasovania a odovzdali svoj hlas našej Aréne. Štvrtej najkrajšej na svete!

Odkaz majiteľa klubu Oszkára Világiho:

Milí fanúšikovia DAC-u,

Opäť ste zabodovali!

Nie je jednoduché v týchto náročných časoch nájsť pozitívne správny, dovoľte mi však, aby som sa teraz s vami o jednu podelil.

Náš štadión, MOL Aréna, si zmeral sily aj na medzinárodnej scéne a v prestížnej súťaži Stadium of the Year 2019 skončil na výbornej 4. priečke. Pre nás všetkých je to obrovská česť, veď do hlasovania bolo zaradených 21 štadiónov z 19 krajín celého sveta. Ďakujem Vám, že ste pomohli ukázať pred svetom, kto v skutočnosti sme - fanúšikovské zoskupenie, ktoré je známe svojou oddanosťou a vytrvalosťou, navyše dokáže počas každého zápasu na našom štadióne vytvoriť výnimočnú a neopakovateľnú atmosféru.

Je to spoločný úspech, úspech nás všetkých. Hajrá DAC!

Na záver mi dovoľte zablahoželať budapeštianskej Puskás Aréne k víťazstvu v hlasovaní fanúšikov!

Súvisiace správy

Aktuality

Njie 372, Malý 373

pred 2 dnami
Aktuality