Márk Csinger: Skoré vylúčenie zmenilo priebeh

|
Rozhovor
| ne 22.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Gól som dosiahol hruďou, no tento zásah nám moc nepomohol. Musíme sa postaviť na nohy a my to aj dokážeme.“ Márk Csinger strelil vo včerajšom ligovom stretnutí Žilina-DAC (5:1) svoj prvý gól v našich farbách.

„Skoré vylúčenie nám veľmi ublížilo, úplne zmenilo priebeh zápasu. V početnej nevýhode bolo náročné brániť, no našťastie sme krátko po penalte vyrovnali. Do polčasovej prestávky sme však inkasovali ešte dvakrát. V šatni sme si povedali, že sa nevzdáme, šanca na dobrý výsledok stále žije. Na druhý polčas sme išli s cieľom napádať domácich, čo nám aj vychádzalo a vytvorili sme si šance. Prišiel však ďalší gól zo strany Žiliny a potom už bolo ťažké spraviť niečo s výsledkom. Skúšali sme útočiť aj v desiatich, ale bohužiaľ to nevyšlo. Veľmi veľa sme museli pracovať v defenzíve, domáci posielali do šestnástky množstvo lôpt, počas celého zápasu sme behali dopredu a dozadu, čo bolo náročné. Chceli sme zabojovať a získať bod, no štvrtý gól zápas definitívne zlomil,“ zhrnul dianie vo včerajšom ligovom stretnutí Žilina-DAC (5:1) Márk Csinger.

Stopér nášho tímu a maďarskej reprezentácie do 21 rokov strelil svoj prvý gól v našom drese. V 20. minúte akrobaticky po rohu Ramadana vyrovnal na priebežných 1:1. „Gól som dal hruďou, ale dopadol som na chrbát, preto som zostal ležať na zemi. Pri rohu som čakal na vzdialenejšej žrdi, brankár podbehol loptu a išiel som do toho telom. Bohužiaľ, môj zásah nám moc nepomohol.“

Po krutej prehre na žilinskej umelke nám nezostáva veľa času na smútok, počas budúceho týždňa totiž odohráme hneď dve stretnutia. „Dnes máme tréning, v stredu pohárový zápas, ktorý chceme zvládnuť, rovnako aj víkendový ligový proti Michalovciam. Musíme sa postaviť na nohy a my to aj dokážeme. Je len na nás, ako a kedy,“ dodal 20-ročný obranca, ktorý si včera pripísal desiaty štart v Niké lige.