Ohlasy

Marko Divković: Bola to úspešná sezóna

„V ďalšej sezóne chcem streliť ešte viac gólov, aby bola ešte lepšia pre mňa aj pre mužstvo.“ Kým Marko Divković strelil v predošlých troch ročníkoch dokopy 13 gólov, v tom práve skončenom sa dostal na číslo 12.

Gratulujeme k včerajšiemu gólu a víťazstvu. Ako si videl zápas proti Trnave?
„Ďakujem. Myslím si, že od začiatku to bol náročný zápas, ťažko sa dal hrať futbal. Hostia hrali nepríjemne, napádali nás vysoko a my sme v úvode nechceli riskovať. Už po prvom vylúčení sme však prevzali kontrolu nad stretnutia a napokon sme mohli streliť aj viac gólov. Najdôležitejšie sú ale tri body.”

Dosiahol si svoj 12. gól v sezóne a už pred ním si mal dve podobné strely, z ktorých jedna skončila na žrdi a druhá na bočnej sieti...
„Po prihrávke od Schäfera som sa z krídla posunul bližšie k bráne, hľadal som vhodné miesto na strelu. Loptu som mal na ľavačke, čo je moja silnejšia noha. Videl som tam priestor a vystrelil. Našťastie, na tretí pokus mi to tam padlo.”

Včerajším zápasom sa skončila sezóna, v ktorej sme získali druhé striebro pre klub. Ako by si zhodnotil posledný rok z tímového hľadiska?
„Myslím si, že môžeme tento ročník označiť za úspešný. Jeseň sme začali výborne, potom sme sa dostali do menšej krízy a stratili sme nejaké body. Nakoniec sme sa ale zomkli ako mužstvo, ukázali sme tímového ducha a potvrdili, že sme schopní poraziť hocikoho.”

A ako si spokojný s vlastnými výkonmi? Podľa počtu gólov to bola tvoj ďaleko najúspešnejší rok...
„Áno, ale zároveň som si dal za cieľ v ďalšej sezóne streliť ešte viac gólov, aby bola ešte lepšia pre mňa aj pre mužstvo. Preto budem trénovať ešte tvrdšie.”

Dnešným dňom sa pre mužstvo začali tri týždne dovolenky. Ako ich budeš tráviť?
„Ešte neviem. Včera po spoločnej tímovej večeri sme s Andrijom Balićom odcestovali domov, potom sa uvidí. Dostali sme aj nejaké bežecké úlohy, okrem oddychu teda budem aj pracovať.”

Súvisiace správy

Ohlasy
Video
Foto
Aktuality
Aktuality