Rozhovor

Marko Divković: Príprava na Slovan v dobrej nálade

Strelil úvodný gól a vybojoval penaltu. Mladý chorvátsky útočník bol hrdinom víkendového duelu v Michalovciach a za postavu zápasu ho označil aj denník Šport.

„Každý zápas v Michalovciach je ťažký, tentoraz sme sa navyše museli vyrovnať aj s premočeným ihriskom. Začali sme však dobre, kontrolovali sme hru a strelili rýchly gól. Vstup do druhého polčasu nebol najlepší, dostali sme vyrovnávajúci gól, ale potom sme ukázali našu kvalitu a dokázali sme sa ešte trikrát presadiť,“ stručne zhodnotil sobotňajší duel Michalovce-DAC (2:4) Marko Divković, autor úvodného zásahu.

V úvodných desiatich kolách dosiahol DAC 33 gólov, z čoho takmer polovicu (16) strelila dvojica Kalmár, Divković. Náš kapitán vedie tabuľku ligových kanonierov s deviatimi presnými zásahmi, hneď za ním je sedemgólový Divković. Práve oni dvaja boli aj najlepšie hodnotenými hráčmi súboja na Zemplíne podľa InStat indexu (Divković 346, Kalmár 319) a mladý Chorvát získal aj honor „Postava zápasu“ v dnešnom vydaní denníka Šport. „Pri mojom góle som prenikol z krídla do šestnástky. Obišiel som súperovho obrancu a sledoval postavenie spoluhráčov, ale nikto nebol voľný. Preto som sa rozhodol vystreliť na bližšiu stranu a, našťastie, padlo mi to tam. Samozrejme, oveľa dôležitejšie ako môj gól je víťazstvo, takže na derby proti Slovanu sa môžeme pripravovať v dobrej nálade.“

Po 10. kole je DAC naďalej na čele tabuľky, o dva body pred bratislavským Slovanom. Práve obhajca titulu zavíta v nedeľu do MOL Arény. „Každý zápas je dôležitý, ale v nedeľu proti Slovanu to bude veľké derby. Jednoznačne chceme vyhrať a zostať na prvej priečke. Myslím si, že aj proti belasím musíme hrať našu hru a ak sa nám to podarí, potom sa dostaví aj výsledok,“ naznačil smerom k šlágru jesene 21-ročný chorvátsky útočník. 

Súvisiace správy