Rozhovor

Martin Bednár opäť v plnom tréningu

Martin Bednár opäť v plnom tréningu

Rozhovor
| št 16.1.2020, Krisztián Nagy

Posunutá platnička vyradila mladého hráča vlani na jeseň nielen z ligového diania, ale aj z reprezentácie do 21 rokov.

article_bannerarticle_banner

„V septembri som absolvoval magnetickú rezonanciu a tá ukázala, že sa mi posunula platnička. Od tej doby som pracoval len v posilňovni, nevedel som však robiť žiadne náročné cvičenia. Ku koncu jesennej časti som už pomaly mohol začať s tréningom, ale aby sme to zbytočne nesilili, rozhodli sme sa môj návrat odložiť na začiatok zimnej prípravy. Zatiaľ je všetko v pohode, idem na sto percent, hoci stále cítim bolesť. Lekár mi však povedal, že to budem cítiť ešte dlhšiu dobu a pokiaľ viem trénovať, tak kľudne môžem. Pred tréningom sa poriadne rozcvičím, a vtedy je dobre“ opísal svoje patálie Martin Bednár.

V prípade dvadsaťročného defenzívneho hráča teda skutočne platilo, že sa veľmi tešil na začiatok roka a štart prípravy. Veď konečne môže robiť naplno to, čo najviac miluje. Hrať futbal. „Som veľmi rád, že znova môžem bez úľav trénovať. Nový tréner Hélder je motiváciou nielen pre mňa, ale aj pre celé mužstvo. Zatiaľ som spokojný a dúfam, že to vydrží čo najdlhšie. Základom je hrávať a byť zdravý. Myslím si, že z pohľadu mužstva môže byť na jar naším cieľom vyhrať pohár a dotiahnuť sa na Slovan. Kvôli zraneniu som vypadol aj z nominácie reprezentácie do 21 rokov. Aj národný tím má nového trénera, ktorému by som sa chcel ukázať, aby ma povolal na najbližší zraz v marci,“ zaželal si mladý futbalista, ktorý v tejto sezóne nastúpil za DAC len raz, v úvodnom stretnutí Slovnaft Cupu v Podkoniciach.

Martina Bednára sme požiadali, aby nám popísal denný tréningový program mužstva. „Po zraze a spoločných raňajkách máme každý deň rozcvičku v posilňovni. Potom ideme na ihrisko, kde sa intenzívnejšie venujeme taktike. Tréner nám chce vštiepiť nové veci. Tréningy sú náročné a líšia sa od tých pod bývalým trénerom. Sú možno kratšie, ale tréner postupne zvyšuje záťaž,“ prezradil odchovanec Michaloviec, ktorý prišiel na Žitný ostrov začiatkom septembra 2018.