Rozhovor

Martin Jedlička: Potrebujeme dať do toho viac

Martin Jedlička: Potrebujeme dať do toho viac

Rozhovor
| po 1.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Musíme zdvihnúť hlavy a vyhrať nasledujúci domáci zápas.“ Po zápase Liptovský Mikuláš-DAC (1:0) sa pred mikrofóny postavil brankár Martin Jedlička.

article_bannerarticle_banner

„Prišli sme si po tri body, takže je to pre nás šokujúca prehra. Myslím si, že zápas bol vyrovnaný, nebolo v ňom vidieť kvalitatívny rozdiel medzi mužstvami, čo neznamená nič dobré pre nás. Musíme zdvihnúť hlavy a vyhrať nasledujúci domáci zápas. Súperove šance pramenia z toho, že hráme otvorený futbal, útočíme do obranného valu, obliehame bránku ako pri hádzanej a mužstvá proti nám chodia do rýchlych protiútokov. Pokiaľ chceme hrať o majstrovský titul, tak sa nemôže stať, že budem mať medzi ligovými brankármi najviac zákrokov,“ zamyslel sa posobotňajšej ligovej prehre v Poprade proti nováčikovi z Liptovského Mikuláša Martin Jedlička, ktorý si svoj 97. štart vo Fortuna lige predstavoval úplne inak.

23-ročný český brankár sa nevyhol kritike do vlastných radov. „Súper ma ničím neprekvapil. Vedeli sme, že to bude agresívny a ťažký zápas pred poloprázdnymi tribúnami. Vedeli sme tiež, že na nás domáci vybehnú. Z našej strany chýbala emócia, pohyb, nejaký moment prekvapenia. Ak sa chceme pohybovať na popredných priečkach tabuľky, potrebujeme dať do toho viac.“