Martin Jedlička šiesty v ankete Talent roka

|
| ut 24.3.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Náš brankár sa ocitol medzi najlepšími vo vlastnej krajine, Zsolt Kalmár skončil štvrtý v rámci Fortuna ligy.

V Českej republike vyhlásili najlepšieho futbalistu roka 2019 v nedeľu, na Slovensku sa tak stalo včera. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa to v oboch krajinách udialo neštandardne, prostredníctvom elektronických médií.

U našich západných susedov triumfoval Tomáš Souček, stredopoliar Slavie Praha, od januára hosťujúci v anglickom West Ham United. Aj na Slovensku sa na listine víťazov ocitlo nové meno, z prvenstva sa teší obranca Interu Miláno Milan Škriniar.

Súčasťou jednej i druhej ankety sú tradične aj vyhlásenia ocenených v ďalších kategóriách. Nás môže tešiť, že v poradí najlepších hráčov Fortuna ligy za rok 2019 sa Zsolt Kalmár ocitol na 4. priečke, o jediný bod za tretím Róbertom Boženíkom. Na čele poradia skončil už bývalý útočník Slovana Andraž Šporar.

V Česku každoročne vyhlasujú aj poradie v kategórii Talent roka, kde na krásnom 6. mieste skončil brankár DAC-u a českého výberu do 21 rokov Martin Jedlička. Ako jediný zástupca slovenskej ligy sa ocitol medzi 20 ocenenými hráčmi. „Je to pre mňa obrovské prekvapenie, vôbec som nečakal umiestnenie v tejto ankete. Za rok 2017 som bolo niekde na 46. či 47. priečke, toto je teda môj druhý a jasne najlepší výsledok. Každé podobné ocenenie je pre futbalistu motiváciou do ďalšej práce, čo platí aj v mojom prípade. Budem sa snažiť, aby som túto šiestu priečku potvrdil výkonmi na trávniku,“ vyhlásil 22-ročný odchovanec Přibramu.

K 3. miestu v poradí o najlepšiu futbalistku Slovenska gratulujeme odchovankyni DAC-u Alexandre Bíróovej, v ankete Tréner roka 2019 skončil bývalý kouč DAC-u Peter Hyballa na delenej šiestej priečke.