Aktuality

Martin Rymarenko podpísal novú zmluvu

Martin Rymarenko podpísal novú zmluvu

Aktuality
| po 5.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťdvaročný ofenzívny hráč zostane na Žitnom ostrove minimálne do leta 2023.

article_bannerarticle_banner

Martin Rymarenko, dvadsaťdvaročný útočník prípadne krídelník podpísal s naším klubom nový dvojročný kontrakt do 30. júna 2023. Ten pôvodný mu vypršal pred pár dňami, 30. júna 2021.

Dvadsaťdvaročný (nar. 9. apríla 1999) rodák z Banskej Bystrice je hráčom DAC-u od začiatku roka 2016, prestúpil k nám ešte v dorasteneckom veku. Dostal sa aj do reprezentačného výberu do 18 rokov. Na jar 2019 hosťoval v Komárne, kým posledné dve sezóny strávil v partnerskom Šamoríne. V oboch bol piatym najlepším strelcom 2. ligy, najskôr s 8 a naposledy so 14 gólmi. Do letnej prípravy sa zapojil s naším A mužstvom, v sobotňajšom stretnutí proti Szombathelyu si pripísal gól aj asistenciu.

„Rymi mal v drese Šamorína výbornú jar a potvrdil, že je pripravený na prvoligový futbal. Som veľmi rád, že je v našom tíme a verím, že ho v najbližších mesiacoch uvidíme žiariť v drese DAC-u,“ vyjadril sa športový riaditeľ nášho klubu Jan Van Daele.

„Veľmi sa teším, pretože som tu v podstate vyrastal. Po rozhovoroch s trénerom aj športovým riaditeľom sme dospeli k vzájomnej dohode. Tréner povedal, že mi dá v príprave určite šancu a v konečnom dôsledku bude na mne, v akom svetle sa ukážem. Robím všetko pre to, aby mi vyšla príprava a aby som mohol zostať v mužstve aj v ligovej sezóne. To je môj prvoradý cieľ. Dva roky v Šamoríne mi veľmi pomohli. Možno sa to fanúšikom nezdá, ale druhá liga je náročná súťaž, má svoju kvalitu a pre mladého hráča je to veľmi dobrá medzistanica. Navyše, aj Šamorín trénuje v MOL Akadémii, kde má vytvorené výborné podmienky,“ povedal Martin Rymarenko po podpise vynoveného kontraktu.

Držíme palce, nech sa darí!