Rozhovor

Máté Vida: Konečne preskočiť Slovan!

„Chýbajú mi zápasy, futbal a nezabúdajme, že sme stále v hre o pohár. Do Dunajskej Stredy som prišiel zbierať medaily a trofeje.” Maďarský reprezentant odpovedal včera na otázky fanúšikov v živej diskusii na Facebook profile DAC-u.

Máté Vida bol včera podvečer naším šiestym hosťom v rámci seriálu online diskusií na oficiálnom Facebook profile DAC-u.

Na bývalého hráča Vasasu Budapešť smerovalo množstvo otázok. Máté, ktorý k nám prestúpil v lete 2018, trénuje naďalej doma, individuálne. „Kondiční tréneri DAC-u nám pripravujú a posielajú tréningové plány. Je to najmä a behaní a posilňovaní. Máme špeciálne hodinky, ktorými meriame a odosielame výsledky. Nie je to príliš zaujímavé a ani intenzita nie je taká, ako keby sme boli v Dunajskej Strede. Samozrejme, občas vytiahnem aj loptu. Aj v tomto týždni som absolvoval spomínané predpísané cvičenia, ale väčšinou som si nadhadzoval loptu, dribloval, či strieľal na bránku. Začiatkom budúceho týždňa plánujeme spoločné tréningy so Zsoltom Kalmárom,“ opísal 24-ročný stredopoliar svoj denný program.

Aj Máté vníma, že časť mužstva už zahájila spoločné tréningy v Akadémii. „Verím, že sa k nim čoskoro pripojím. V rodinnom kruhu sa síce cítim fajn, ale som profesionálny futbalista a chýba mi bežný futbalový režim. Často sa ma pýtajú, čo bude s ligou, ale neviem na to odpovedať. V okolitých krajinách spúšťajú ligy, kým inde ich rušia. Ťažko odhadnúť, aké bude rozhodnutie na Slovensku. Osobne by som bol veľmi sklamaný, keby sa sezóna zrušila. Chýbajú mi zápasy, futbal a nezabúdajme, že sme stále v hre o pohár. Do Dunajskej Stredy som prišiel zbierať medaily a trofeje. Vlani sa nám podarilo získať striebro a rád by som pridal ďalšie cenné kovy. Nikdy neviete, kde dokedy môžete pôsobiť, predčasne ukončená sezóna by preto bola pre mňa veľkým sklamaním.“

Jedna z ďalších otázok smerovala k fanúšikom a atmosfére, ktorú dokážu v MOL Aréne vytvoriť. „V Dunajskej Strede sa vždy po nástupe na ihrisko dostanem do správnej zápasovej nálady, hneď som na sto percent nastavený na svoje úlohy. Kým sa nám dostáva takejto podpory od fanúšikov, ťažko si viem predstaviť, že by DAC nemal v nasledovných rokoch miesto v prvej trojke.

Máté rozprával aj o reprezentácii, prezradil, čo vedel o našom klube pred príchodom sem, či s ktorými spoluhráčmi z klubu a reprezentácie vychádza najlepšie. Okrem toho sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavostí z jeho súkromia a na záver prezradil, aké má predsavzatia na najbližšie obdobie. „Krátkodobý cieľ je vyhrať s DAC-om pohár, čoho podmienkou je aj pokračovanie sezóny. Rád by som sa udržal v reprezentácii, odohral v nej čo najviac zápasov a časom sa stal kľúčovým hráčom. Ďalším cieľom je dostať sa s DAC-om minimálne do play-off na európskej pohárovej scéne, neustále sa zlepšovať a konečne sa dostať pred Slovan a získať majstrovský titul.“ Nech to vyjde!

Celý rozhovor s Mátém Vidom si môžete pozrieť tu:

Najbližšiu živú diskusiu vám prinesieme budúci štvrtok 14.5.2020 v rovnakom čase o 18.00 hod. Meno nášho ďalšieho hosťa prezradíme v úvode týždňa.

Súvisiace správy

Rozhovor