Aktuality

Máté Vida v roku 2020 bez futbalu

Máté Vida v roku 2020 bez futbalu

Aktuality
| št 25.6.2020, Krisztián Nagy (text), Lelkes Ernő (foto)

Maďarský reprezentačný stredopoliar má pretrhnutý predný skrížený väz, minimálna doba liečenia je šesť mesiacov.

Žiaľ, vypadnutie v semifinále Slovnaft Cupu nie je jediná strata, ktorú sme včera v Ružomberku utrpeli. Mužstvo prišlo na viac mesiacov aj o jednu zo svojich opôr.

Máté Vida skončil na zemi pár minút pred koncom prvého polčasu. „Bolo to nezavinené, nikto sa ma ani nedotkol. Proste situácia, ktorá vôbec nemusela takto dopadnúť. Žiaľ, stalo sa a čaká ma dlhý výpadok,“ vrátil sa myšlienkami na Liptov 24-ročný stredopoliar.

Šesťnásobný maďarský reprezentant bol dnes ráno bola na röntgene, kde sa zistilo, že kosti sú čisté. Následne absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré odhalilo kompletnú ruptúru LCA, teda pretrhnutie predného skríženého väzu v pravom kolene. Mátého čaká operácia a odhadovaný výpadok je minimálne pol roka.

„Je to moje prvé vážnejšie zranenie, dokonca by som povedal, že vôbec prvé zranenie v kariére, pokiaľ nerátam výpadky na týždeň-dva. Zranenie je vždy zlé, ale teraz je to vyslovene nevhod. Cítim, že pod pánom Storckom môže mužstvo dosiahnuť veľké veci a aj mne osobne sedí tento štýl. Žiaľ, najbližšie si ho vyskúšam až na jar,“ dodal smutne Vida.