Aktuality

Matej Oravec hráčom DAC-u

Ďalšou posilou našej defenzívy je reprezentant do 21 rokov, ktorý prichádza na tri roky z Podbrezovej.

V marci dovŕšil len 21 rokov, na konte však už má zisk majstrovského titulu aj gól v skupinovej fáze Európskej ligy. Matej Oravec (nar. 30.3.1998), odchovanec trnavského Spartaka a na jar hráč Podbrezovej, je ďalšou posilou žlto-modrej defenzívy.

Dvadsaťjedenročný rodák z Trnavy dnes absolvoval lekárske vyšetrenia a vzápätí podpísal s naším klubom zmluvu na tri roky, do leta 2022. Krátko po jej podpise odcestoval za novými spoluhráčmi na sústredenie do Telki.

Oravec je odchovancom Spartaka Trnava, kde sa postupne prepracoval do zostavy A mužstva. V najvyššej súťaži debutoval v júli 2016, odvtedy nazbieral 51 prvoligových štartov. V sezóne 2017/18 získal so Spartakom majstrovský titul a vlani na jeseň bol pri postupe mužstva do skupinovej fázy Európskej ligy. Tam sa dokonca aj gólovo presadil, proti Anderlechtu Brusel strelil jediný gól stretnutia. Za výkony (aj) na medzinárodnej scéne si vyslúžil miesto v širšej nominácii na cenu Golden Boy 2018 pre najlepšieho mladého hráča do 21 rokov pôsobiaceho v Európe. V zime prestúpil na dva a pol roka do Podbrezovej, kde zasiahol do 14 ligových duelov. Od dnes je hráčom DAC. Oravec pôsobil aj v mládežníckych reprezentáciách, aktuálne je v kádri výberu do 21 rokov.

„Hoci má len 21 rokov, Matej je hráč s bohatými skúsenosťami na najvyššej úrovni. V skupinovej fáze Európskej ligy odohral päť celých zápasov, zažil aj pocit zo streleného gólu. Je hráčom reprezentácie do 21 rokov a použiteľný na viacerých postoch v defenzíve. Už dlhšie bol na našom zozname želaných posíl, preto sme veľmi radi, že prijal našu ponuku,“ vyhlásil Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Súvisiace správy

Aktuality

Njie 372, Malý 373

pred 2 dnami
Aktuality