Aktuality

Matej Oravec mieri do Philadelphie

Slovenský reprezentant do 21 rokov definitívne odchádza do americkej MLS.

Matej Oravec (nar. 30.3.1998) po pol roku opúšťa DAC. Odchovanec trnavského Spartaka, ktorý k nám prišiel v lete z Podbrezovej, prikývol na ponuku účastníka severoamerickej MLS Philadelphia Union. So svojím novým zamestnávateľom sa dohodol na trojročnej zmluve.

„Zažil som tu krásny polrok, na ktorý určite nikdy nezabudnem. Rád by som sa poďakoval všetkým v klube od upratovačiek až po majiteľa a, samozrejme, aj fanúšikom za výbornú atmosféru a vytrvalú podporu v zápasoch doma aj vonku. Na DAC budem spomínať v dobrom a chalanom držím palce, aby ešte zabojovali o titul a v pohári to dotiahli do úspešného konca,“ povedal na rozlúčku Matej Oravec.

Dvadsaťjedenročný rodák z Trnavy a člen slovenskej reprezentácie do 21 rokov odohral za DAC 17 ligových stretnutí a pridal aj dva štarty v Európskej lige a rovnako dva v Slovnaft Cupe.

„Pre Mateja je to pekný transfer, jeho nový klub má za sebou úspešnú sezónu v MLS. Športový riaditeľ Philadelphie pre Európu nás kontaktoval v decembri. Rokovania trvali istú dobu, hráč si medzitým pozrel nové prostredie, keď počas sviatkov navštívil klub. Oravec sníval o prestupe do tejto ligy a želáme mu v nej veľa úspechov. Jedná sa o prvý priamy prestup z Fortuna ligy do MLS. Veríme, že Mateja budeme v Európe pravidelne vídať v zápasoch slovenskej reprezentácie,“ prezradil detaily Oravcovho prestupu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality