Aktuality

Matúš Malý podpísal profesionálny kontrakt

Mládežnícky reprezentant podpísal zmluvu do júna 2022.

Matúš Malý, ktorý nedávno oslávil plnoletosť (nar. 11.7.2001), je ďalším talentovaným hráčom DAC-u, ktorý podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Mladý stopér sa nášmu klubu upísal na tri roky, do leta 2022.

Matúš Malý je odchovancom dunajskostredského futbalu. Urastený stredný obranca vyčnieval v mládežníckych kategóriách nielen svojou výškou (aktuálne meria 191 centimetrov), ale aj prehľadom v hre a príkladným prístupom. Aj medzi staršími spoluhráčmi patril medzi lídrov, neraz nastupoval s kapitánskou páskou. Jeho výkony si všimli aj tréneri reprezentačných tímov do 16, 17 a 18 rokov.

Prvýkrát sa v kabíne nášho áčka objavil v šestnástich, v prípravných dueloch si žlto-modrý dres prvého tímu obliekol už pred rokom a pol. Prípravu na aktuálnu sezónu absolvoval pod vedením Petra Hyballu, aj momentálne trénuje s fortunaligovým mužstvom. Na súťažný debut zatiaľ čaká. V novej sezóne má na konte dva štarty v II. lige za šamorínsku farmu.

„Matúš Malý je talentovaný stredný obranca a po dobrých výkonoch v príprave sme ho posunuli do kabíny A mužstva. Prajeme mu veľa úspechov pri ďalšom rozvoji. Nastupoval za Šamorín a zároveň vekom stále spadá aj do kategórie U19, vďaka čomu môže zbierať cenné minúty, čo je kľúčové v jeho mladom veku,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele. 

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality
Aktuality