Michalovce - DAC 5:0 (5:0)

|
| so 23.11.2019, Milan Vrábeľ
'

Nočná mora v Michalovciach. Presne týmito tromi slovami by sa najvýstižnejšie dalo zhrnúť dnešné veľmi bolestivé stretnutie so zdrvujúcou päťgólovou nádielkou. Naši hráči predviedli ohromných úvodných desať minúť, po ktorých inkasovali, čo našu hru absolútne zničilo. Približne dvesto fanúšikov, čo meralo cesto na východ Slovenska, prehĺta cestou domov neskutočne horké sliny.

Po poslednom ligovom a zároveň úspešnom stretnutí proti Trenčínu sme nastúpili len s jedinou zmenou v základnej jedenástke. Vrátil sa do nej uzdravený Koštrna, kým na lavičke začal pre zmenu Fábry. V úvodnej desaťminútovke sme predviedli výborný pressing, s ktorým mali domáci značné problémy. Neujalo sa však zakončenie Beskorovainého ani Davisa, kým Divković spoluhráča nenašiel. V deviatej minúte sme zahrali roh, pri ktorom Ronan prihral Kružliakovi na roh šestnástky, ten hlavičkoval Oravcovi a jeho pokus Kira s námahou vyškriabal spod brvna. O dve minúty sme kruto pykali: po strate lopty si na kolmicu za obranu šikovne nabehol Modibo, ktorý osamotený nedal šancu Jedličkovi - 1:0. Domáci zostali pri chuti, a tak sme museli zablokovať nádejný pokus Garciu, kým Savvidis vo vyloženej príležitosti namieril k pravej žrdi, ale Jedlička vytiahol zázračný zákrok. Na druhej strane sa k streleckému pokusu dostal Blackman, jeho loptu tečoval a takmer si vrazil do vlastnej brány Vojtko, Kira si však brvno opäť podržal. V 24. minúte Ronan bojovnosťou získal loptu na ľavom krídle, po zemi nahral Blackmanovi pred bránku a jeho tutovku Kira pokryl. O dve minúty v obrane absolútne zlyhal Kružliak, ktorý sa ako posledný hráč pokúsil o zbytočnú kľučku, Danko mu loptu vypichol a pri následnom útoku ho v šestnástke náš obranca fauloval. Loptu si pri nariadenej penalte postavil na biely bod P. Kolesár, ktorý ju poslal k ľavej žrdi, kým Jedlička kryl druhú stranu - 2:0. Po prvom góle sa nám koncept hry pokazil, druhý ho úplne zničil, čakali sme tak na čo najskorší koniec polčasu, nech náš tréner dá hráčom nový správny impulz. Ten ale prišiel neskoro... Hluchú fázu prerušil až dlhý pas za našu obranu na Modibeho a Jedlička sa mohol len prizerať ďalšej strele za svoj chrbát – 3:0. Tento gól bol pre nás absolútnym K.O.! Domáci sa v 43. minúte dostali k centru z pravého krídla, loptu chcel pred odpratať Koštrna, no trafil sa do nej mimoriadne zle, vrazil si ju totiž do vlastnej brány - 4:0. Nočnej more stále nebolo konca, keď v 45. minúte sa úplne zabudnutý P. Kolesár taktiež dostal cez našu obranu, vystrelil k ľavej žrdi, lopty sa síce Jedlička dotkol, no gólu nedokázal zabrániť - 5:0. Historický polčas pre oba celky tak napísal poslednú definitívu. Zostalo dúfať, že druhú polovicu stretnutia zvládneme so cťou.

Po prestávke sme začali so striedaním Ramireza za Koštrnu. Druhý polčas sme sa dali dokopy do takej miery, že sme ho začali vyrovnane. Hrou prevažne medzi šestnástkami. Po hodine hry sme takmer inkasovali šiesty gól, rohový kop Danka bol hlavou predĺžený na úplne osamoteného Modibeho, ktorého Jedlička aj po piatich inkasovaných góloch bravúrne vychytal. V ďalšom priebehu stretnutia sme síce mali prevahu na lopte, zahrali sme vše desať štandardiek, no ani v jednom prípade sme ju nedokázali poslať smerom na bránku. V 82. minúte sa Davis snažil umiestniť odrazenú loptu z rohového kopu, no medzi tri žrde sa nezmestil. Záver stretnutia sa podobne ako vlastne celý druhý polčas len dohrával, ďalší gól sme už nevideli.

Štvrtá prehra v ligovom ročníku je pre nás určite najbolestivejšia. O päť gólov sme totiž naposledy prehrali v októbri 2016, kedy sme prehrali ešte v Senci so Žilinou 0:6. Naša púť na východnom Slovensku je na konci, a preto sa už teraz musíme sústreďovať na predposledné jesenné kolo a posledný domáci zápas v MOL Aréne v roku 2019, v ktorom v sobotu 30. novembra o 13:30 privítame Nitru.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Michalovciam a novému trénerovi k úspešnému výsledku. Rád by som ešte spomenul, že som stále priateľom a fanúšikom bývalého trénera Šoltésa, ktorému do budúcnosti prajem všetko dobré. Čo sa týka dnešného zápasu, tak máme za sebou ťažký týždeň, v ktorom sme sa najprv museli vysporiadať so zranením Zsolta Kalmára, ktorý si pri reprezentačnom zápase privodil zlomeninu členka. Pri včerajšej ceste na zápas sme tesne pred hotelom zažili menšiu nehodu. Ako ste si všimli, tak Kružliak mal stehy, ktoré utrpel práve počas tejto nehody, boli sme s ním aj v nemocnici. Toto tiež narušilo našu koncentráciu. Okrem toho, deväť hráčov bolo na reprezentačných zrazoch a poriadne sme sa zišli až vo štvrtok. Aj to ovplyvnilo náš výkon. Prvých dvadsať minút sme mali výborných a pod kontrolou, mali sme aj výborné šance. Aj po prvom góle sme sa naďalej snažili niečo robiť so stretnutím, no ani to nám nepomohlo, inkasovali sme z protiútoku. Po individuálnej chybe sme inkasovali tretíkrát a bolo definitívne po zápase. 40. až 45. minúta bola katastrofálna, kedy sme inkasovali po školáckych chybách. Za stavu 3:0 sme sa snažili ešte niečo urobiť so zápasom, ako-tak ho zvrátiť, no po ďalších dvoch góloch sme si museli premyslieť, čo ďalej. V šatni som prízvukoval, aby sme dohrali so cťou a snažili sa vyhrať aspoň druhý polčas. Náš výkon bol ďaleko lepší. Za tých osemnásť mesiacov, čo som pri mužstve, sme mali veľa pozitívnych zážitkov, teraz je to úplne iná kategória. Musíme sa však z toho dostať a ísť ďalej.“

Jozef Majoroš, Michalovce: „V prvom rade chcem zablahoželať chlapcom za výkon a víťazstvo. Zaslúžili si vyhrať hlavne za prvý polčas. Doteraz sme mali problém s premieňaním šancí, dnes sme takmer zo všetkého skórovali. Hlavne v prvých pätnástich minútach sme mali problém s terénom, museli sme prestať hrať zložito. Po prvých 15-20 minútach sme boli lepším mužstvom, kvalitným hráčom Dunajskej Stredy sme nedali priestor, respektíve sme im ho zobrali. Ďalej sme vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré sme premieňali. Aj cez polčas som povedal, aby sme nepoľavili, no už sa len dohrávalo. Mali sme ešte dve ďalšie šance na gól. Ešte raz gratulujem mojim hráčom k tomuto stretnutiu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Michalovce - DAC kliknite SEM!!!

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 5:0 (5:0)
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019, 14.00 h
Góly: 11. Modibo 1:0, 27. Kolesár (11m) 2:0, 40. Sidibe 3:0, 43. Koštrna (vl.) 4:0, 45. Kolesár 5:0
Rozhodovali: Očenáš - Tomčík, Poláček, 1528 divákov
ŽK: 37. Savvidis, 72. Grič, 76. Modibo, 78. Rota - 78. M. Vida
DAC: Jedlička - Koštrna(K) (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovainyi, Davis - M. Vida, Oravec - Blackman (82. Fábry), Ronan, Divković (81. Šimčák) - K. Vida
Michalovce: Kira - Rota, Mancilla, Pino, Vojtko - Grič - Danko (K) (71. Kountouriotis), Savvidis (75. Mavretić), Garcia, P. Kolesár (87. M. Kolesár) - Modibo

Držanie lopty: 52% - 48%
Strely: na bránu 6:5, mimo 2:3