Rozhovor
| ne 28.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

„Škoda zlého výsledku, ale bola to dobrá skúsenosť, treba si z toho zobrať pozitíva, odstrániť nedostatky a pokračovať v dobrých veciach.“ Milan Dimun po piatkovom prípravnom stretnutí proti viedenskej Austrii.

„Bol to náročný zápas so silným súperom na ťažkom teréne, ale myslím si, že každý k nemu pristúpil veľmi zodpovedne. Škoda nevyužitých šancí v prvom polčase, ak by sme šli do vedenia, mali by sme navrch. Výkon z našej strany nebol zlý, skúšali sme preniesť nejaké nové veci z tréningov do zápasu. Myslím si, že niektoré myšlienky sa aj vydarili, no máme ešte na čom pracovať. Verím, že naše nedostatky odstránime v ďalšom zápase a budeme pripravení na ligu. Samozrejme, nohy počas prípravy neposlúchajú tak, ako cez sezónu, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Súper bol kvalitný. Škoda zlého výsledku, ale bola to dobrá skúsenosť, treba si z toho zobrať pozitíva, odstrániť nedostatky a pokračovať v dobrých veciach,“ skonštatoval po prípravnom stretnutí Austria Viedeň-DAC (3:0) Milan Dimun, ktorý - podobne ako ďalší deviati hráči zo základnej zostavy - hral do 63. minúty.

Hromadné striedanie sa udialo za bezgólového stavu. Domáci hneď z prvej akcie po ňom strelili vedúci gól a následne pridali ešte dva. „Kvôli zime sme utekali do šatne, takže sme zvyšok zápasu nevideli. Ťažko sa mi preto vyjadruje k výsledku, ale určite je škoda prehry, pretože každý išiel na doraz. Tréneri nám zakaždým ukazujú chyby. Určite tak bude aj teraz, potrebujeme sa z nich poučiť,“ dodal Milan Dimun.