Milan Dimun: Máme na čom stavať

|
Rozhovor
| ne 26.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Fekete Nándor

„Zápas sme zvládli skvele, vzadu sme udržali nulu a v útoku strelili tri góly. Treba v tomto pokračovať.“ Včerajšie víťazstvo proti Zlatým Moravciam očami Milana Dimuna.

„Samozrejme, minulý týždeň bol ovplyvnený výmenou trénera, ale sme profesionáli, robíme si našu prácu. Myslím si, že zápas proti Zlatým Moravciam sme zvládli skvele, vzadu sme udržali nulu a v útoku strelili tri góly. Treba v tomto pokračovať aj v ďalších stretnutiach a verím tomu, že víťazstvá budú pribúdať,“ skonštatoval Milan Dimun po včerajšom ligovom dueli DAC-ViOn (3:0), ktorý bol premiérou nového trénera Xisca Muňoza na našej lavičke.

O výsledku rozhodol záver prvého polčasu, kedy sme si v priebehu troch minút vytvorili dvojgólový náskok. „Úvodný gól vždy pomôže, ale sme vďační aj za čisté konto, čo bolo pre nás takisto dôležité. Myslím si, že sa stále máme v čom sa zlepšovať a natrénovať nový herný štýl, ktorý tréner chce hrávať. Nebolo to však zlé, máme na čom stavať. Ak budeme takto pokračovať a zlepšovať herný štýl, tak verím, že budeme úspešní. Tréner sa snaží, aby sme hrali kolmejšie dopredu a tlačili sa do zakončenia. Včera sa nám to darilo, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Trošku sa zmenili aj moje úlohy na ihrisku, rozohrávka má ísť priamo od obrancov. Ja sa mám po zisku lopty snažiť hrať ešte viac za obrannú líniu a ísť do väčšieho rizika, možno aj za cenu straty“ dodal 27-ročný stredopoliar po svojom 72. ligovom zápase v našom drese.