Rozhovor

Milan Dimun: Ťažko sa hľadajú slová

Milan Dimun: Ťažko sa hľadajú slová

A-TÍM
|
Rozhovor
| so 19.2.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Včerajšie stretnutie Zlaté Moravce-DAC (2:0) zhodnotil stredopoliar Milan Dimun.

„Po takom výsledku sa mi len ťažko hľadajú slová. Prevláda veľké sklamanie, zápas sme si prestavovali úplne inak. Treba si vyhodnotiť týchto 90 minút, odstrániť naše chyby a snažiť sa do nasledujúceho stretnutia zlepšiť, aby prichádzali body, lebo ich potrebujeme. Mužstvá pred nami sa nám vzďaľujú. Najväčší rozdiel vidím v efektivite. Zlaté Moravce svoje šance využili, my sme si okrem strely do žrde v podstate ani nevypracovali vyloženú príležitosť. Toto nás mrzí, lebo sme nerobili to, na čom sme sa v šatni dohodli. Draho sme zaplatili, stálo nás to tri body. Snažili sme sa dobiedzať do plnej obrany domácich, ale nepodarilo sa nám to,“ skonštatoval po včerajšej predohrávke 21. ligového kola Zlaté Moravce-DAC (2:0) 25-ročný stredopoliar nášho mužstva Milan Dimun.

Jeden z najskúsenejších hráčov nášho kádra vynechal úvodný jarný duel v Trnave, keďže bol krátko po chorobe. Tentoraz nastúpil v základnej zostave a na trávniku vydržal do 67. minúty. Aj keď jeho prioritnou úlohou je defenzívna práca v strede poľa, aj on si uvedomuje, že mužstvo sa potrebuje zlepšiť najmä v ofenzívnej fáze. „Samozrejme, strelených gólov na našej strane nie je veľa, ale stále na tom pracujeme a verím, že prídu. V posledných zápasoch sme boli silní aspoň v obrane, lenže včera sme dvakrát inkasovali, čo nás mrzí. Musíme zlepšiť ofenzívnu fázu, zjednodušiť to a viac sa tlačiť do bránky súpera. Na tréningoch pracujeme dobre, ideme krok po kroku. Verím tomu, že postupne prídu góly aj víťazstvá.“

Na pôde ViOnu sme boli najbližšie ku gólu v 66. minúte, teda len dve minúty po vedúcom zásahu domácich, keď Andrezinho zblízka trafil žrď. Mohla to byť zlomová situácia. „Keby sa nám podarilo vyrovnať hneď po vedúcom góle domácich, zostávalo by ešte 25 minút na otočenie výsledku. Škoda, že lopta skončila na žrdi. Ďalším zlomovým momentom bol faul na Pinta v prvom polčase, ktorá sa, bohužiaľ, stala ešte pred šestnástkou. Ja som to nevidel, takže sa k tomu nechcem vyjadrovať. Penalta by nám ale určite pomohla,“ dodal bývalý hráč Cracovie Krakov. 

article_bannerarticle_banner