Rozhovor

Milan Dimun: Udržať disciplínu a koncentrovanosť

Milan Dimun: Udržať disciplínu a koncentrovanosť

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 12.12.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Po vylúčení sme sa zomkli a chceli sme so zápasom niečo spraviť.“ Milan Dimun dohral nedeľný zápas proti Trenčínu s kapitánskou páskou, mužstvo tretíkrát v rade neinkasovalo.

„Bol to ťažký duel aj z pohľadu tabuľkového postavenia. Vedeli sme, že nemôžeme prehrať, ale červená karta ovplyvnila priebeh. Úvod nebol z našej strany ideálny, po vylúčení sme sa však zomkli a chceli sme so zápasom niečo spraviť. Samozrejme, hrať v hlbokom bloku nebolo jednoduché, ale teším sa, že sme neinkasovali. Napokon sme mali viac nebezpečných situácii, aj vyloženejších. Škoda, že sme nevyťažili z minima maximum a nedokázali sme streliť gól. Tri body by boli zlaté, no berieme aj jeden,“ zhrnul svoje myšlienky po nedeľňajšej bezgólovej remíze s Trenčínom Milan Dimun, ktorý po zranení Yhoana Andzouanu dohrával s kapitánskou páskou na rukáve.

Aj v treťom zápase pod vedením trénera Xisca Muňoza sme vzadu udržali nulu. Pritom takmer 80 minút (aj s nadstaveným časom) mali hostia z Trenčína početnú výhodu. „Vidno, že kabína pracuje a funguje dobre, kolektív je dobrý. Máme na čom stavať, musíme takto ďalej pokračovať. Ak budeme hrať vždy s takou disciplínou a koncentrovanosťou ako v nedeľu a k tomu premeníme šance, body budú pribúdať. Uvedomujeme si, že musíme ešte popracovať na využití šancí, ale verím, že v poslednom jesennom zápase to bude aj z tohto pohľadu lepšie a strelíme nejaké góly,“ dodal 27-ročný stredopoliar po poslednom domácom zápase roka, ktorý bol celkovo jeho 89. v najvyššej súťaži.