Aktuality

Milan Dimun posilnil DAC

Milan Dimun posilnil DAC

Aktuality
| st 4.8.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťštyriročný stredopoliar k nám prestupuje z Cracovie Krakov.

article_bannerarticle_banner

Milan Dimun prestupuje z poľskej prvoligovej Cracovie Krakov do DAC-u. Dvadsaťštyriročný košický rodák (nar. 19.9.1996), ktorý hráva na poste defenzívneho stredopoliara, podpísal s naším klubom dvojročnú zmluvu.

Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska je odchovancom košického MFK. V jeho drese si v sezóne 2014/15 pripísal 15 štartov v našej najvyššej súťaži, strelil 1 gól. Po administratívnom preradený mužstva do 2. ligy prispel na jeseň 2015 k postu lídra 5 gólmi v 17 zápasoch. Jar 2016 vynechal pre zranenie a v lete toho roka sa stal hráčom Cracovie Krakov. Za červeno-bielych nastúpil v 106 stretnutiach poľskej Ekstraklasy, strelil 4 góly. Pridal aj 13 duelov v Poľskom pohári, 3 v Európskej lige a jeden v Superpohári. Vlani dvíhal nad hlavu Poľský pohár, v tomto roku poľský Superpohár - v druhom prípade ako kapitán mužstva.

„Som veľmi šťastný, pretože prichádzam do jedného z najlepších klubov na Slovensku. DAC je organizačne na vysokej úrovni, čo platí aj o akadémii a štadióne. Prvé pocity sú super, veľmi sa teším na nové prostredie. Mojím cieľom je pomôcť Dunajskej Strede v boji o najvyššie priečky. Budem sa snažiť čo najskôr aklimatizovať a urobím všetko pre to aby sme boli úspešní,“ vyhlásil krátko po podpise kontraktu Milan Dimun, ktorý bude u nás nastupovať s číslom 8.

Dimun zasiahol aj do obidvoch vzájomných zápasov DAC-u s Cracoviou v 1. predkole Európskej ligy 2019/20. V prvom stretnutí v MOL Aréne nastúpil 84. minúte, v odvete odohral 48 minút.

„Milan je komplexný stredopoliar, jeho profil presne spĺňa naše predstavy. Vyznačuje sa výborným a intenzívnym pohybom v strede poľa, zároveň je aj dostatočne agresívny v súbojoch. Popritom je dostatočne vysoký, takže typológiou zapadá do fyzicky náročnej Fortuna ligy. Veríme, že nás spoločne čakajú úspešné roky,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Milan, vitaj na Žitnom ostrove a nech sa darí!