Miroslav Káčer: Chceli sme byť lepší, čo sa aj podarilo

Rozhovor
| so 5.11.2022, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő
'
'

„V závere sme hrali v početnej prevahe a aj s pomocou fanúšikov sme chceli zlomiť remízový stav. Verili sme, že sa to podarí a nakoniec to vyšlo.“ V prvom zápase po zranení členka Miroslav Káčer opäť ukázal, v čom je cenný pre mužstvo.

„V prvom polčase sme mali zopár šancí, ktoré sme však nepremenili. Ťažšie sme sa dostávali pred bránu súpera, hrali sme pomalšie. Posledných 15 minút pred prestávkou bolo dobrých, na to sme chceli nadviazať v druhom polčase, kde sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Mohlo by to byť aj lepšie, ale chvalabohu za ten jeden gól. V závere sme hrali v početnej prevahe a aj s pomocou fanúšikov sme chceli zlomiť remízový stav. Všetci sme verili, že sa to podarí a nakoniec to vyšlo. Trnava bola dobre pripravená, má svoju kvalitu či už vpredu alebo v obrane. Chceli sme byť lepší, čo sa aj podarilo. Sme veľmi radi, že to vyšlo,“ zhodnotil včerajšie krajské derby DAC-Trnava (1:0) stredopoliar nášho mužstva Miroslav Káčer, ktorý nastúpil prvýkrát od 9. októbra, keď si v zápase so Žilinou zranil členok.

„Už je v poriadku. Včera vydržal, tak som veľmi rád. Na konci sme nechceli riskovať obnovenie zranenia, preto som striedal. Z môjho pohľadu to ešte nebolo úplne ono čo sa týka nabehaných kilometrov, ale uvidíme v ďalšom zápase. Som hlavne rád, že ma doktori a fyzioterapeuti dali dokopy. Mal som jeden väz roztrhnutý a štyri natrhnuté. Bolo to vážnejšie, ale teraz je to už chvalabohu fajn. Reprezentačná pozvánka na november je asi ďaleko, mesiac som nehral. Sústredím sa skôr na to, aby som odohral zvyšné dva ligové zápasy a bol po nich spokojný s vlastným výkonom. Chcem pomôcť mužstvu k čo najlepšiemu postaveniu v tabuľke,“ povedal 26-ročný pracovitý stredopoliar, ktorý aj včera patril k najlepším na ihrisku, kde pobudol do 77. minúty.

Víťazný gól Krstovića z 88. minúty teda sledoval Káčer už z lavičky. Pre útočníka z Čiernej Hory bol včerajší gól 11. v tejto ligovej sezóne, vďaka čomu si drží náskok na čele poradia kanonierov. „Sme veľmi radi, že to Krstovi padá, jedenásť gólov je skvelá vizitka. Je fakt výborný. Asi mám šťastie na útočníkov, aj v mojich predchádzajúcich pôsobiskách som mal pri sebe skvelých strelcov. Ako však tréner Guľa zvykne spomínať, kľúčová je tímovosť, len vďaka nej môžeme niečo dosiahnuť. Vždy treba ťahať za jeden povraz a priať jeden druhému. Teraz nás ťahá Krsto a verím, že sa k nemu pridá aj niekto iný. My pomáhame jemu, on nám. Mali sme v pláne odsunúť Trnavu nižšie, chceli sme využiť výhodu domáceho prostredia a odskočiť im. Podarilo sa, ale stále musíme byť pozorní a pripravení. Najbližšie nastúpime v Trenčíne, kde to nebude jednoduché. Máme celý týždeň na prípravu a uvidíme, ako to vyjde,“ dodal kmeňový hráč Plzne, ktorý je u nás na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny.