Myjavská lekcia z efektivity

|
Aktuality
| pi 7.11.2014, Vrábeľ Milan

Ani na Kopaniciach sme sa nedočkali prvého víťazstva na pôde súpera, na Myjave sme pri pomere striel na bránu 3:7 utrpeli prehru 3:1. Domáci nám dali lekciu z efektivity.

Od úvodných sekúnd sa hral svižný futbal vo výbornej atmosfére, k čomu výrazne prispelo aj zhruba 150 žlto-modrých fanúšikov. Prvú strelu vyslal Krišto v 2. minúte, avšak mimo bránu. V 9. minúte nútene striedal zranený Turňa a tréner Radványi musel zmeniť rozostavenie. O päť minút neskôr po Kwinovom zaváhaní Pekár napálil bočnú sieť. V 19. minúte si Sabler v šestnástke šikovne obhodil strážcu, ale po otočke už bol zablokovaný. Po Horváthovom rohu a Štepanovského centri si Oršula takmer strelil vlastný gól, a Sabler hlavičkou po ďalšom rohu poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. V 33. minúte sme zbytočne stratili loptu, rýchlonohý Daniel  poslal z pravého krídla prihrávku na Kuzmu, ktorý zblízka bez problémov skóroval - 1:0. Samostatný nájazd Daniela v 38. minúte zabrzdil až v šestnástke Brašeň. Horváth poslal v 42. minúte z dobrej pozície nepresnú strelu a tak sa prvé dejstvo skončilo za stavu 1:0.

V druhom polčase sme zvýšili obrátky a domácich sme miestami dostali pod tlak. Prvá strela patrila opäť Krištovi, jeho pokus Solnička pokryl. V 52. minúte bol ešte Szarka nepresný, no o tri minúty po Černákovej prihrávke tvrdo vypálil spoza šestnástky, avšak aj na tento pokus k žrdi domáci brankár pohotovo zareagoval. V 63. minúte mohol ísť Oršula opäť do samostatného nájazdu, ale Pernecký skvele vybehol. O minútu si Pekár naviezol loptu pred šestnástku a tvrdou prízemnou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Ďalšiu medzeru v našej otvorenej obrane využili domáci v 71. minúte, keď si Daniel šikovnými kľučkami poradil so Salátom a strelou pod brvno nekompromisne zakončil - 3:0. Ani za nepriaznivého stavu sme nezložili zbrane, Solnička si však poradil s priamymi strelami  Szarku a Černáka. V 81. minúte sa nám predsa len podarilo znížiť: Szarka hlavou predĺžil na Jurča a ten preloboval myjavského gólmana - 3:1. V 84. minúte Jurčo hlavou prekonal Solničku, avšak gólu zabránil rukou domáci obranca, no pokutového kopu sme sa aj tak nedočkali. V 86. minúte poslal Horváth loptu z priameho kopu do pravého horného rohu, ale ani tento pokus gólom neskončil.

Po piatej prehre v sezóne DAC klesol na 8. pozíciu, keď nás predbehol práve dnešný súper. Opäť ďakujeme skvelým fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte podporiť mužstvo v piatok a v nepriaznivom počasí. Najbližšie hrá DAC pohárový zápas, v stredu nastúpime v Rožňave na osemfinálový zápas proti miestnemu štvrtoligistovi.

Hodnotenie trénerov

Peter Gergely, Myjava: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Boli sme kombinačnejší. Pred druhým gólom sme boli chvíľku pod tlakom, no potom sme ho strelili. Pridali sme aj tretí gól, avšak moji hráči boli v eufórii nepozorní a preto sme inkasovali. Vzhľadom na priebeh celého zápasu sme vyhrali zaslúžene.“

Mikuláš Radványi, DAC: „Zápas sme si opäť prehrali vlastnými chybami. V 7. minúte sme museli striedať, lebo sa zranil Turňa a ja som nemal krajných obrancov na striedanie. Už pred zápasom som poslal na kraj Štepanovského, ktorý nahradil zraneného Szabóa a potom som musel improvizovať. Na to sa však nemôžem vyhovárať, lebo aj tak sme odohrali dobrý zápas, no zbytočné chyby nás opäť zastavili. Futbal sa hrá na góly. Som zvedavý na 84. minútu, musím si to ešte pozrieť. Hlavný rozhodca chcel pískať penaltu, ale postranný bol proti. Aj moji hráči hovorili, že tam bola jasná ruka. Dnes odohrali viacerí hráči podpriemerný zápas, avšak verím, že do duelu s Rožňavou sa dáme do poriadku.“