Na pohárovú odvetu sme sa naladili remízou

|
| so 18.4.2015, Vrábeľ Milan
'

V súboji s Košicami, ktoré mali pred dnešným duelom nemalé problémy so zložením zostavy, sa zrodila remíza. V prvom polčase boli nebezpečnejší hostia, po prestávke DAC, ale okrem Horváthovho vyrovnania sme sa už viackrát nepresadili.

Zápas sa začal výkopom Košíc, avšak prvý zaujímavý center vyslal hneď v 1. minúte Brašeň. V ôsmej minúte poslal nebezpečný center Pačindu do bezpečia Horváth. V 16. minúte Szarka spracoval ťažkú prihrávku pred brankára, no v gólovej šanci namieril nad. V 20. minúte prišiel trest, keď Diaby v šestnástke vysunul Haskića a jeho krížna strela prekvapivo skončila za chrbtom Polačeka - 0:1. O päť minút Diaby vysunul Pačindu cez Michalíka a Kwina, hosťujúci hráč si loptu pred strelou aj pripravil, avšak aj tak vyslal slabý pokus. V 26. minúte Horváth tvrdo pálil tesne nad brvno. Rozruch vznikol pred hosťujúcou bránou aj o dve minúty, Szabóov priamy kop šitý na mieru musel Tofiloski vyškrabať. V 37. minúte Sarr z uhla rozvlnil len bočnú sieť. O minútu Szarka predĺžil center na Brašeňa a na neho si už vybehol gólman hostí. V 41. minúte Košice založili po rohu rýchly protiútok, Diaby našiel pred bránou úplne voľného Pačindu, ktorý si v gólovej pozícii zle spracoval prihrávku. V prvom polčase bojoval v útoku hlavne Szarka, ale chýbala mu väčšia podpora od spoluhráčov. Aj preto odišli naši futbalisti do kabín za stavu 0:1.

V celom druhom dejstve pôsobilo naše mužstvo oveľa lepším dojmom. Opäť sme však zlyhávali v koncovke a na druhej strane hostí sme takmer k ničomu nepustili. V 51. minúte chýbalo Kwinovi po centri od Szabóa málo k zakončeniu. O minútu však všetkému bolo inak: Szarka si dvakrát zasekol loptu, poslal tvrdý center a Horváth loptu v ťažkej pozícii upratal do brány - 1:1. Strelec tak vyslal najkrajší pozdrav svojej dcére, ktorá sa už-už chystá na svet. V 56. minúte Michalík nebezpečne hlavičkoval, avšak brankár hostí bol pozorný. V 58. minúte Pape Sarr našiel Turňu, jeho tvrdú strelu brankár vyrazil na žrď a nanešťastie sa neujala ani dorážka Černáka. O desať minút Horváthov center tesne minul Michalík. V 69. minúte Černáková strela išla kúsok vedľa a podobne skončil aj priamy kop Szabóa o minútu neskôr. V 83. minúte si Černákov center takmer vrazil do brány po nešikovnom odkope Tóth. V celom druhom polčase DAC robil maximum pre víťazný gól, ktorého sme sa však nedočkali.

Pod vedením trénera Marića sme tak z piatich domácich súťažných stretnutí vyhrali len dva a na jar sa nám ešte ani raz nepodarilo streliť viac ako jeden gól. V aktuálnom ročníku sme si pripísali už jedenástu remízu, s 29 bodmi zostávame naďalej na 9. priečke. Naši futbalisti sa teraz potrebujú rýchlo zregenerovať a pripraviť na najbližší duel, ktorý odohráme už v utorok. V odvetnom semifinálovom zápase Slovnaft cupu náš čaká duel so Senicou. Veríme, že nás prídete podporiť v hojnom počte v boji o finále Slovenského pohára.

Tomislav Marić, DAC: „Vstup do zápasu a prvých dvadsať minút bolo v poriadku. Následne sme však párkrát nechali otvorenú cestu súperovi. Po inkasovanom góle až do konca prvého polčasu sme úplne vypadli z rytmu a mali sme šťastie, že Košice nedali druhý gól. V druhom polčase sme hrali tak, ako sme mali hrať od začiatku. Treba skonštatovať, že celkovo je remíza spravodlivá. Musíme sa rýchlo zregenerovať a skoncentrovať na semifinále. Súperovmu trénerovi a Košiciam prajem všetko dobré do budúcna.“

Marek Fabuľa, Košice: „Napriek všetkým problémom so zostavou som veľmi šťastný, že sa nám podarilo dať obranu dokopy do stavu, že ustála celý zápas. Duel sme začali dobre, dostali sme sa do vedenia a škoda, že sme nedali aj druhý gól. Do druhého polčasu vbehol súper agresívnejšie a nám chýbala finálna fáza. Prvý polčas patril nám, druhý zase domácim. Som rád, že po dlhšom čase podalo moje mužstvo naozaj oduševnený výkon.“