Aktuality

Na prvom zraze zimnej prípravy 22 hráčov

Dnes poobede odštartovala prvá zimná príprava nášho mužstva pod vedením trénera Bernda Storcka.

Po 22 dňoch voľna sa dnes žlto-modrí zišli v hlavnej budove MOL Football Academy, aby zahájili prípravu na jarnú časť sezóny 2020/21. Vstúpia do nej zo striebornej pozície a s ambíciou ponaháňať bratislavský Slovan.

Tréner Bernd Storck mal na úvodnom tréningu k dispozícii troch brankárov a devätnásť hráčov do poľa. Eric Ramirez a Danylo Beskorovainyi sa pripoja v najbližších dňoch, Eric Davis zhruba o mesiac. Po dlhodobom zranení sa so spoluhráčmi pripravuje už aj Máté Vida. Do tréningového procesu sa vrátil tiež András Schäfer, ktorý v závere minulého roka prekonal koronavírus.

Novou tvárou je Brahim Moumou, 19-ročný ofenzívny hráč zo Šamorína a zajtra sa k tímu pripojí Abdulrahman Taiwo, ktorý na jeseň hosťoval v Michalovciach. Ďalší hráčsky pohyb pre túto chvíľu nenastal - jesenný káder zostáva pokope a na posilách sa intenzívne pracuje.

„Očakávame návrat všetkých hráčov, okrem Erica Davisa, ktorý tento týždeň úspešne absolvoval operáciu v Paname. Vrátiť by sa mal približne o štyri týždne. Kvôli koronavírusu nastali menšie komplikácie s letmi zo zámoria, preto Eric Ramirez pricestuje až v nedeľu. Zaregistrovali sme náznaky záujmu o niektorých našich hráčov, ale žiadna konkrétna ponuka neprišla. Máme ambíciu je udržať tím pohromade. Z dôvodu Davisovho zranenia je našou prioritou nájsť na trhu cennú alternatívu na post ľavého obrancu,“ prezradil Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Hráči na úvod zrazu absolvovali testovanie na Covid, splnili si mediálne povinnosti a vypočuli si príhovor trénera Bernda Storcka a majiteľa Oszkára Világiho. Nasledoval prvý tréning roka, ktorý začal v posilňovni, odkiaľ sa hráči presunuli na výborne pripravené ihrisko s vyhrievaným prírodným trávnikom MOL Akadémie. Ako je známe, celá zimná príprava bude prebiehať v domácich podmienkach, kde má mužstvo k dispozícii všetko potrebné.

Zmena nastala v realizačnom tíme. Po odchode Martina Rašku sa novým trénerom brankárov stal 34-ročný Nico Pellatz (nar. 8.7.1986), ktorý posledný rok a pol pracoval na tejto pozícii v Berliner SC. Pellatz počas aktívnej hráčskej kariéry chytal za nemecké kluby Hertha Berlín, Werder Brémy, Dynamo Drážďany, Viktoria Kolín a Wolfsburg, za cyperský Apollon Limassol a v Holandsku pôsobil v Den Haagu, Excelsiore a Sparte Rotterdam.

Čo sa týka prípravných stretnutí, komplikáciu znamenal zrušený kemp slovenskej reprezentácie do 21 rokov, s čím súvisí aj odrieknutie vzájomného zápasu plánovaného na 16. januára. Súperi na tento, ale aj ďalšie termíny sú zatiaľ v štádiu riešenia, situáciu výrazne ovplyvňujú karanténne predpisy. Istý je zatiaľ len zápas proti maďarskému druholigistovi ETO Győr, ktorý odohráme v sobotu 23. januára o 14.00 hod v MOL Akadémii.

Hráči na prvom tréningu prípravy 7.1.2021:
Jedlička, Száraz, Veszelinov (brankári) - Blackman, Kružliak, Mendez, Müller, Balić, Fábry, Friede, Kalmár, Nebyla, Njie, Schäfer, Andzouana, Divković, Malý, Sharani, Vida, Sommer, Nicolaescu, Moumou (hráči v poli)

Chýbali:
Ramirez, Beskorovainyi - pricestujú neskôr
Eric Davis - zranenie

Príchody:
Brahim Moumou - Šamorín, nar. 6.5.2001
Abdulrahman Taiwo - Michalovce, návrat z hosťovania, nar. 5.8.1998

Odchody:
žiadne

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Bernd Storck
Asistent trénera: Antal Németh
Tréner brankárov: Nico Pellatz
Kondičný tréner: Alexander Storck

Program zimnej prípravy 2021:
7. januára 2021: prvý tréning
23. januára 2021, 14.00 h: DAC 1904 - WKW ETO FC Győr (Maďarsko, 2. liga)

Súvisiace správy

Aktuality

Pätnásťkrát na čele

štvrtok 14.1.