Aktuality

Nicolaescu odchádza do Izraela

Nicolaescu odchádza do Izraela

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 7.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

Moldavský útočník odohrá jarnú časť sezóny v tíme najvyššej izraelskej súťaže Maccabi Petah Tikva.

Ion Nicolaescu bude pokračovať v 14. tíme izraelskej najvyššej súťaže. Maccabi Petah Tikva sa dohodol s naším klubom na jeho hosťovaní do konca aktuálneho súťažného ročníka a modro-bieli majú aj opciu na trvalý prestup hráča.

Moldavský reprezentačný útočník zaujal svojho nového zamestnávateľa v jesennom stretnutí kvalifikácie o postup na MS 2022 Izrael-Moldavsko, v ktorom dosiahol jediný gól svojho tímu. Pre 23-ročného útočníka to bude prvý angažmán v Ligat ha´Al. Pred pôsobením na Žitnom ostrove hrával za materský Zimbru Kišiňov a v Bielorusku za mužstvá Šachťor Soligorsk a FK Vitebsk. Najvyššiu súťaž si teda zahrá vo štvrtej krajine.

Hráčom DAC-u je od septembra 2020, celkovo nastúpil v 30 ligových stretnutiach (4 góly), v európskych súťažiach pridal 4 štarty a 2 góly, v Slovnaft Cupe má bilanciu 5/2. Na konte má aj 22 štartov za Moldavsko, v najcennejšom drese skóroval štyrikrát.

Maccabi Petah Tikva je po 16. kolách na poslednom, 14. mieste izraelskej najvyššej súťaže. Na víťazstvo čaká už 9 zápasov, najbližšie nastúpi už zajtra proti druhému Maccabi Haifa.

Ionovi ďakujeme za služby, ktoré doteraz odviedol v drese nášho mužstva. V novom pôsobisku mu prajeme veľa úspechov!

article_bannerarticle_banner