Rozhovor

Nikola Krstović: Dominovali sme 87 minút

Nikola Krstović: Dominovali sme 87 minút

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 17.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Zo svojho výkonu mám celkom dobrý pocit, podarilo sa mi aj dvakrát skórovať. Dúfam, že v tom budem pokračovať ďalej.“ Nikola Krstović si v sobotu proti Petržalke pripísal až 9 streleckých pokusov, z ktorých 7 mierilo medzi žrde.

„Bol to prvý zápas prípravy, v ktorom sme podali dobrý výkon. Dominovali sme prakticky od tretej minúty, kedy sme po menšej strate koncentrácie inkasovali, až do záverečného hvizdu. Hrali sme tak, ako to od nás tréner očakáva. Pred zápasom som si myslel, že nevydržím celých 90 minút, ale napokon som to dokázal,“ povedal Nikola Krstović po prípravnom stretnutí DAC-Petržalka (5:1), v ktorom strelil náš štvrtý a piaty gól. Najmä ten druhý stál skutočne za to. Pre bývalého útočníka Crvenej Zvezdy Belehrad, ktorý k nám prišiel vlani začiatkom septembra, bol súboj proti siedmemu tímu druhej ligy vôbec prvý prípravný v našich farbách.

21-ročný čiernohorský útočník bol jedným z dvojice hráčov DAC-u, ktorí v sobotu absolvovali celých 90 minút. Druhým bol Yhoan Andzouana. Práve Krstović bol najaktívnejším strelcom, celkovo si pripísal 9 streleckých pokusov, z ktorých 7 mierilo medzi tri žrde - gólom skončili posledné dva. Okrem toho si pripísal aj asistenciu pri presnom zásahu Andrejsa Ciganiksa na 2:1. „Zo svojho výkonu mám celkom dobrý pocit, podarilo sa mi aj dvakrát skórovať. Dúfam, že v tom budem pokračovať ďalej. Pri prvom góle som dostal výbornú prihrávku od Andreja Fábryho a nebolo ťažké rozvlniť sieť. Na druhý mi asistoval Andrija Balić, podarilo sa mi trafiť z voleja. Som však na Andriju trošku nahnevaný, keďže ma nepustil k penalte a vzal mi tým možnosť dosiahnuť hetrik (smiech). Zápas s toľkými šancami a streleckými pokusmi som už dávno nezažil, naposledy azda v mládežníckej kategórii,” poukázal na skutočnosť, že za 90 minút zaznamenali naši hráči spolu 34 streleckých pokusov, z ktorých 21 trafilo bránku.

Mužstvo po včerajšom voľne od dnes pokračuje v zimnej príprave. Pred nedeľňajším odletom do Turecka odohrá DAC ešte jedno prípravné stretnutie, v ktorom v stredu o 16.30 h privíta v MOL Aréne Ferencváros. „Od začiatku prípravy trávime spolu veľa času. Každá príprava je ťažká, ale zároveň dôležitá, lebo sa chceme čo najlepšie pripraviť na jarnú časť sezóny. Tešíme sa na stredajší zápas proti kvalitnému súperovi. Veríme, že opäť podáme dobrý výkon a proti účastníkovi skupinovej fázy európskych súťaží dosiahneme pozitívny výsledok,“ dodal najlepší strelec čiernohorskej najvyššej súťaže zo sezóny 2018/19.

article_bannerarticle_banner