Rozhovor

Nikola Krstović: Zápas som si užil od prvej do poslednej minúty

Nikola Krstović: Zápas som si užil od prvej do poslednej minúty

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 27.2.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„V prvom rade ma teší, že sme zápas zvládli ako mužstvo, toto víťazstvo nám môže veľmi pomôcť do ďalších kôl.“ 21-ročný útočník z Čiernej Hory strelil svoj druhý hetrik v profesionálnej kariére.

Trojgólový hrdina z Čiernej Hory. Krstović-Žilina 3:1. Nikola Trojgólovič. Tieto a podobné titulky by sme mohli použiť v súvislosti s výkonom Nikolu Krstovića v zápase posledného kola základnej časti DAC-Žilina (3:1). Dvadsaťjedenročný útočník sa stal naším druhým hráčom, ktorý strelil hetrik v MOL Aréne. Pred ním sa to podarilo len Markovi Divkovićovi v júni 2020 pri víťazstve 5:0 nad Michalovcami. „Skóroval som pravačkou, ľavačkou aj hlavou, takže je to hetrik ako sa patrí. Zápas som si užíval od prvej do poslednej minúty. Bolo dôležité, že sme sa rýchlo ujali vedenia, po prvom góle sa nám hralo oveľa lepšie. Posielam bozky mojej rodine, som nesmierne šťastný,“ vyhlásil plný emócií krátko po závere včerajšieho súboja.

Krstović k nám prišiel vlani v septembri z Crvenej Zvezdy Belehrad s visačkou talentovaného strelca, ktorý bol v sezóne 2018/19 najlepším strelcom čiernohorskej prvej ligy. Vtedy mal devätnásť rokov, ale už v sedemnástich, v októbri 2017, dosiahol v zápase Zeta Golubovac-Kom Podgorica (4:2) svoj prvý hetrik medzi dospelými. Až do včerajška bol pre neho jediný. „Necítim nejaký zvýšený tlak zo strany trénera či klubu, že by som mal byť nástupcom Ramireza či ďalších bývalých strelcov. Na ihrisku som čoraz uvoľnenejší, cítim sa výborne, čoho výsledkom je aj môj hetrik proti Žiline. V prvom rade ma ale teší, že sme zápas zvládli ako mužstvo a máme tri body, toto víťazstvo nám môže veľmi pomôcť do ďalších kôl. Samozrejme, som veľmi rád, že som najlepším strelcom tímu, veď práve to sa odo mňa aj očakáva. V zimnej príprave som strelil tri góly, ale cítil som, že to mohlo byť z mojej strany lepšie, aj preto ma veľmi teší, že mi včerajší zápas takto vyšiel. Ďakujem fanúšikom za ich podporu, aj oni majú veľký podiel na mojich troch góloch. Verím, že sa mi bude dariť aj naďalej. Po príchode do klubu som sa vyjadril, že by som chcel do konca sezóny zaznamenať minimálne desať gólov. Tento cieľ mám aj naďalej pred očami,“ dodal dvojnásobný srbský šampión, ktorý si včera upravil svoju bilanciu vo Fortuna lige na 15 zápasov a 5 gólov.

article_bannerarticle_banner