Rozhovor

Nikola Krstović na horskej dráhe emócií

Nikola Krstović na horskej dráhe emócií

Rozhovor
| pi 16.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Minulý týždeň prišiel o najlepšieho priateľa, v pondelok mu prišla pozvánka do reprezentácie, v utorok sa stal otcom a v stredu si pripísal druhý hetrik v drese DAC-u. Nikola Krstović strelil v 17 súťažných zápasoch sezóny 14 gólov.

Počas uplynulých pár dní toho Nikola Krstović zažil viac, ako niektorí futbalisti za celú sezónu. V závere minulého týždňa prišiel o najlepšieho priateľa. Nikola Asanović, jeden z najznámejších čiernohorských automobilových pretekárov, zahynul pri tragickej dopravnej nehode.

V pondelok sa už na jeho tvári objavil aj úsmev, pretože tréner futbalovej reprezentácie Čiernej Hory Miodrag Radulović oznámil nomináciu na septembrové stretnutia Ligy národov a nechýbalo v nej ani meno nášho útočníka.

Najsladšie momenty prišli v utorok nadránom, keď Krstova priateľka Anastasia v nemocnici v Belehrade porodila ich prvé dieťatko, dcérku Helenu. Jej príchod na svet oslávil hrdý tatko najlepším možným spôsobom - v pohárovom stretnutí na ihrisku treťoligového Kalinova prispel k demolácii domácich tromi gólmi a asistenciou. „Do zápasu sme išli so silnou základnou jedenástkou. Nič sme nepodcenili, začali sme výborne, rýchlo sme sa ujali dvojgólového vedenia. Ani potom sme nepoľavili, chceli sme pridať aj ďalšie góly, čo sa nám aj darilo. Vypracovali sme si množstvo šancí, z ktorých sme strelili desať gólov. Odohrali sme zápas v príjemnej atmosfére, ďakujeme domácim za vrelé privítanie. Pre mňa osobne to bol tiež dobrý zápas, dal som tri góly a na ďalší som prihral,“ povedal po stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu Kalinovo-DAC (1:10) Nikola Krstović, pre ktorého to bol druhý hetrik v žlto-modrom. Ten prvý dosiahol na jar v lige proti Žiline.

Kanonier nášho mužstva má po 17 súťažných zápasoch sezóny na konte už 14 presných zásahov. „Pre každého útočníka je najväčšou motiváciou nastrieľať čo najviac gólov. V Kalinove to bol pre nás aj dobrý tréning, mužstvo každým dňom napreduje, ale musíme pokračovať v načatej práci. Sme stále mladé mužstvo. Ihrisko nebolo v najlepšom stave, ale súper bol z tretej ligy, takže sme s tým nemali problém. Jeden gól venujem mojej novorodenej dcérke, druhý priateľke a tretí najlepšiemu priateľovi, ktorý minulý týždeň zomrel. Byť otcom je fantastický pocit, aj keď som v posledných dňoch príliš veľa nespal, čo je však normálne. Rodina je pre mňa obrovskou motiváciou, aby som aj naďalej tvrdo pracoval. Včera som odcestoval do Belehradu za priateľkou a dcérkou, potom sa pripojím k národnému tímu. Čakajú nás dva zápasy Ligy národov, keď na pôde Bosny a Hercegoviny a potom doma proti Fínsku zabojujeme o postup do A skupiny.“