Aktuality

Nikola Krstović z Crvenej Zvezdy do DAC-u

Nikola Krstović z Crvenej Zvezdy do DAC-u

Aktuality
| ne 5.9.2021, Krisztián Nagy

Reprezentant Čiernej Hory do 21 rokov podpísal kontrakt na štyri roky.

article_bannerarticle_banner

Po Hahnovi, Verlindenovi a Szendreim je tu ďalšia nová tvár do našej ofenzívy. Zo srbského veľkoklubu Crvena Zvezda Belehrad k nám prestupuje Nikola Krstović, dvadsaťjedenročný útočník z Čiernej Hory. Rodák z Golubovci a jeden z najtalentovanejších futbalistov svojej krajiny podpísal štvorročný kontrakt platný do 30.6.2025.

Nikola Krstović (nar. 5. apríla 2000) je odchovancom klubu svojho rodného mesta FK Zeta Golubovci. Dres A-mužstva si v ligovom zápase prvýkrát obliekol pár dní po šestnástych narodeninách, v apríli 2016.

Celkovo za Zetu nastúpil v 96 zápasoch, strelil 41 gólov. V sezóne 2018/19 bol so 17 gólmi najlepším strelcom najvyššej súťaže v Čiernej Hore, pričom už v priebehu ročníka ho kúpila Crvena Zvezda. V jej drese odvtedy nazbieral 26 štartov a 3 góly, počas hosťovania v Graficar Belehrad v priebehu covidovej jari 2020 mal bilanciu 6/2. V drese CZ sa podieľal na zisku dvoch majstrovských titulov (2019/20 a 2020/21), v uplynulej sezóne slávil aj zisk Srbského pohára.

„Je pre mňa veľkou cťou a potešením stať sa členom DAC-u. Dúfam, že naplním všetky očakávania a urobím všetko pre to, aby som prispel k úspechom tímu. Čakajú nás veľké výzvy a teším sa na to, ako spolu s novými spoluhráčmi a trénermi a s podporou fanúšikov úspešne zabojujeme o najvyššie méty. Neviem sa už dočkať debutu v novom drese,“ vyhlásil Nikola Krstović.

Krstović reprezentoval Čiernu Horu v kategóriách U17, U19 a aktuálne patrí do tímu U21. Za dvadsaťjednotku nastúpil prvýkrát už pred štyrmi rokmi ako sedemnásťročný. Zatiaľ posledný štart pridal v piatok v stretnutí kvalifikácie ME 2013 a k novým klubovým spoluhráčom sa pridá po zápase v Taliansku, ktorý je na programe v stredu podvečer. Celkovo stojí pri jeho mene 29 reprezentačných štartov a 9 gólov.

„Nikolu sledujeme už od jeho tínedžerských čias v Čiernej Hore. Nikola hlasno klopal na dvere prvého tímu Crvenej Zvezdy, čo je potvrdením jeho talentu. Prichádza do stabilného prostredia, kde bude cítiť dôveru a veríme, že to splatí svojim výkonmi a gólmi. Pokiaľ ide o jeho typológiu, Nikola je komplexný útočník, ktorý môže nastupovať na hrote útoku vo dvojici aj sám, má vynikajúcu techniku pre kombinácie aj dribling. Vitajte v žlto-modrom!“ povedal športový riaditeľ Jan Van Daele.

Nikola Krstović bude u nás nastupovať s číslom 45. Vitaj v DAC a veľa úspechov!