Nitra - DAC 1:2 (1:1)

|
Zápas
| ne 25.8.2019, Milan Vrábeľ

Dokázali sme to! Sériu troch ligových zápasov bez víťazstva sme definitívne ukončili. Po celozápasovej prevahe a obrovskom množstve našich príležitostí sme súpera s nekončiacou dávkou bojovnosti absolútne zaslúžene zdolali. Ďakujeme fanúšikom, že aj pri ťažších časoch ste boli stále našou oporou.

Po remíze s Michalovcami v poslednom odohranom stretnutí nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Tréner Hyballa posadil na lavičku K. Vidu s Divkovićom, kým dôveru na zvrátenie krízy dal Fábrymu s Davisom. Už v prvej minúte vyslal Davis center do pokutového územia, ktorý si takmer vrazil do brány Farkaš pri odkope. Od prvej minúty sme boli aktívnejší my, v deviatej mimúte prišiel ďalší center z ľavého krídla, ktorý zakončil Blackman v nádejnej pozícii, nebol presný. O štyri minúty našiel M. Vida v šestnástke Blackmana, ktorý v gólovej pozícii nastrelil loptu len do protihráča. V 16. minúte po centri Taiwa opäť zakončoval Blackman, hlavička sa medzi tri žrde nezmestila. S nepremieňaním šancí sme pokračovali aj v tomto stretnutí, v 18. minúte Blackman ušiel obrane, centrom našiel nabiehajúceho Taiwa, ktorý v tutovke taktiež nebol presný. Aj o štyri minúty sme premárnili nemožné, keď Ramirez po pase fantasticky ušiel Magdovi, no v nájazde miesto strely zvolil nepresný pas, a bolo po akcii. Po pol hodine hry sme boli svedkami krásneho športového momentu, kedy bol Faško po zrážke hlavou značne otrasený, no pri schádzaní z ihriska ho potleskom vyprevadili aj naši najlepší fanúšikovia! V 36. minúte sme zahodili doslova nemožné, M. Vida sa zorientoval v šestnástke, keď sa mu podarilo nahrať Fábrymu, výbornú strelu z blízka Šipoš zázračne vyrazil pred seba, a tak ju mohol dorážať Taiwo, no neskutočne sa domáci gólman činil ešte raz. O dve minúty doslova platilo nedáš-dostaneš, keď domáci skórovali azda z ničoho, Gatarić poslal výbornú kolmicu medzi troch obrancov na nabiehajúceho Ristovskeho, ktorý nášmu gólmanovi osamotený nedal žiadnu šancu strelou k ľavej žrdi – 1:0. O minútu sme vyrovnali, Fábry ušiel s loptou na ľavom krídle, aby následne našiel v šestnástke Koštrnu, ten sa oprel do lopty ako sa patrí, hlavičkoval do protismeru, kde už Šipoš nemohol zakročiť. Polčas, v ktorom sme celý čas absolútne dominovali sme vďaka našej krutej efektivite len remizovali 1:1.

Druhý polčas sme začali v podobnom duchu ako prvý a navyše aj bez striedania na oboch stranách. V 49. minúte sa Blackman presadil po krídle, aby z ostrého uhla zakončil, na prekvapivú strelu bol potrebný pohotový zákrok, ktorý sa aj dostavil. Po prevahe na ihrisku sme sa v 56. minúte dočkali zaslúženého vedúceho gólu! Konečne nám vyšiel jeden z množstva centrov, keď Davis poslal loptu do šestnástky, kde sa odrazila pred voľného A. Fábryho, ktorý zaplnil voľný priestor v domácej bráne - 1:2. Po strelení nášho druhého gólu sa hra poriadne rozkúskovala, čo nám však už vyhovovalo. V 68. minúte sme štandardku z nádejnej pozície zahrali podľa presne dohodnutého pokynu, Davis len posunul loptu Fábrymu, ktorého zakončenie bolo zablokované. O štyri minúty si Ristovski vyskúšal ďalekonosnú strelu, ktorá mala dobrý smer, no nebola dostatočne prudká. V 77. minúte sme sa museli mať na pozore, keď sa po našej chybe dostal k zakončeniu Šefčík, náš gólman bol na správnom mieste. Nasledovala naša séria štandardiek, z troch rohov sme však vyťažili len slabšiu Ramirezovu hlavičku. V závere stretnutia domáci nemali čo stratiť, išli dopredu a museli sme sa mať naozaj na pozore. Záverečné snaženie Nitry sme však ustáli, a tak sme sa po konečnom hvizde mohli radovať zo zisku troch bodov!

Nesmierne potrebné tretie víťazstvo v ročníku pre nás znamená zotrvanie na tretej priečke. Dôležité je, že po vzájomnej remíze Slovana so Žilinou sme znížili stratu na prvú dvojku na šesť bodov. SME SPÄŤ! A v pravý čas! Čaká nás totiž naše najväčšie derby proti bratislavskému Slovanu, ktorého privítame na našom štadióne o týždeň v nedeľu 1. septembra o 18:00. MOL Aréna musí zostať naša!

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Tri body sú pre nás veľmi dôležité z tohto zápasu. Dnes sme jednoducho potrebovali víťazstvo. Okrem víťazstva je pre mňa však dôležitý aj štýl hry. Cez týždeň mužstvo dobre trénovalo a včera sme absolvovali jeden z najlepších tréningov za môjho pôsobenia. V prvom polčase sme si vytvorili veľa šancí, ale gól znovu nie a nie padnúť. Prišla dobrá kontra ako aj vždy v predošlých zápasoch a domáci hneď skórovali. Po góle prišla na naše mužstvo frustrácia, ktorá však trvala len 50 sekúnd, kedy sme vyrovnali. V druhom polčase sme po peknej akcii dali na 2:1. Gratulujem Nitre k oduševnenému výkonu. Odohrali sme dobrý zápas a sme veľmi vďační za víťazstvo.“

Marián Süttö, Nitra: „Samozrejme, po ďalšej prehre na domácom ihrisku nemôžem byť spokojný. Jednoducho povedané, vyhrala kvalitnejšia Dunajská Streda, ktorá má lepší káder. Zápas sa vyvíjal podľa predstáv, lenže po strelenom góle sme inkasovali po 50 sekundách, čo je vec neskúsenosti nášho kádra, na čo stále doplácame. V posledných minútach si DAC už svoje víťazstvo ukočíroval a dohral v rohu. Gratulujem im k víťazstvu. Za mojich hráčov, keďže ich poznám, musím povedať, že išli na doraz. Bojovali a vydali zo seba maximum. Šipoš podal heroický výkon, kým obrana tiež dlho odolávala. Škoda, že nám nevyšla nejaká kontra za stavu 1:1. Zostáva nám teraz naďalej pracovať a keďže nie každý káder je taký silný ako dunajskostredský, tak sa body pokúsime získať inde.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Nitra - DAC kliknite SEM!!!

FC NITRA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:1)