Rozhovor

Norbert Balogh o svojich dvoch žrdiach: V oboch prípadoch som už videl loptu v sieti

Norbert Balogh o svojich dvoch žrdiach: V oboch prípadoch som už videl loptu v sieti

Rozhovor
| po 4.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Musíme sa pozerať dopredu a sústrediť sa na ďalší zápas.“ Maďarský útočník mohol byť v sobotu hrdinom dňa, dvakrát však trafil konštrukciu bránky.

article_bannerarticle_banner

„Ťažko hodnotiť takýto zápas, mali v ňom množstvo gólových príležitostí. Súper nás v niektorých momentoch dostal pod tlak, ale okrem tých pár minút sme celý zápas kontrolovali. Vypracovali sme si veľa šancí, ale bohužiaľ žiadna z nich neskončila v bránke. Ja som dvakrát trafil žrď a aj ostatní sa dostali do dobrých streleckých príležitostí. Musíme sa pozerať dopredu a sústrediť sa na ďalší zápas. Pri oboch mojich strelách do tyče som už videl loptu v sieti. Žiaľ, tentoraz sa neodrazili smerom dnu ale von. Je to už ale za nami a nezostáva nám nič iné, len sa sústrediť na ďalší zápas. Počas kariéry som zažil niekoľko zápasov, v ktorých sa mi strelecky nedarilo, ale nakoniec mi to tam nejako padlo. Nie som smutný, skôr nervózny,“ povedal po sobotňajšom ligovom stretnutí DAC-Sereď (0:0) Norbert Balogh, ktorý mohol byť hrdinom dňa, no dvakrát trafil len konštrukciu bránky.

„Cítil som, že na súpera vyvíjame tlak, dobre sme držali loptu, mali sme šance, len gól nie a nie padnúť. To nás dostávalo pod tlak, boli sme čoraz nervóznejší, podobne ako fanúšikovia, ktorí netrpezlivo čakali na gól v sieti súpera. Prišli na zápas s tým, aby videli od každého stopercentný prístup. Myslím si, že to sme v sobotu aj splnili, každý išiel naplno, lenže sa od nás odklonila šťastena. Je mi to veľmi ľúto, no zároveň by som sa chcel poďakovať za ich podporu, aj keď sa nám nepodarilo vyhrať. Môže sa stať, že v najbližšom zápase dáme z piatich striel päť gólov. Tak ako v živote, aj vo futbale sa môže stať čokoľvek. Nie je vylúčené, že po dvoch úspešných zápasoch budeme opäť blízko prvej trojky,“ dodal 26-ročný útočník, ktorý k nám prišiel vo februári z Honvédu Budapešť na hosťovanie do konca sezóny. Aj Balogha potešilo to, že Dániel Veszelinov si pri svojom prvom štarte vo Fortuna lige udržal čisté konto. „Myslím si, že Dani zvládol svoj debut veľmi dobre. Pred zápasom určite cítil trošku nervozity, ani poveternostné podmienky neboli najlepšie. Mal tam zopár výborných zákrokov, k čomu mu blahoželám, ale celkovo až tak veľa roboty nemal.“