Aktuality

Norbert Balogh zostáva hráčom DAC-u

Norbert Balogh zostáva hráčom DAC-u

Aktuality
| št 26.5.2022, Krisztián Nagy

Klub si uplatnil opciu na maďarského útočníka, ktorý bude hájiť farby DAC-u do leta 2025.

article_bannerarticle_banner

Dvadsaťšesťročný ofenzívny futbalista Norbert Balogh zostane súčasťou DAC-u aj po ukončení hosťovania z budapeštianskeho Honvédu. Dvojnásobný maďarský reprezentant prišiel na Žitný ostrov vo februári tohto roka. Kluby sa vtedy dohodli na jeho pôsobení u nás do konca aktuálnej sezóny a DAC zároveň získal aj opciu na prestup.

„Rozhodli sme sa uplatniť si túto opciu a Norbi u nás zostane do 30. júna 2025. Balogh sa cíti veľmi dobre v našom klube a meste, páči sa mu atmosféra, ktorú naši oddaní fanúšikovia vytvárajú. Vyjadril túžbu zotrvať u nás a my sme presvedčení, že je to hráč, ktorý môže nášmu mužstvu veľmi pomôcť,“ prezradil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Norbert Sándor Balogh (nar. 21. februára 1996) pochádza z mesta Hajdúböszörmény, kde začínal s futbalom. Ako mládežník prešiel akadémiou v susednom Debrecíne, kde si v osemnástich odkrútil prvoligový debut medzi dospelými. V januári 2016 odišiel za vyše 2 milióny EUR do talianskeho Palerma. Pôsobil aj na Cypre (APOEL Nikózia), v Anglicku (Hull City) a pred príchodom k nám v Honvéde Budapešť. Bol členom všetkých reprezentačných výberov Maďarska v kategóriách od 18 do 21 rokov. V roku 2017 si dvakrát obliekol aj dres reprezentačného áčka. Počas jari nastúpil v 11 zápasoch Fortuna ligy, pripísal si v nich 2 góly a 1 asistenciu.

„Počas celej jari som cítil dôveru klubu a realizačného tímu, preto som veril, že sa dohodneme na pokračovaní. Priznám sa, tento krok zo strany vedenia som očakával až po poslednom kole. Som veľmi rád, že môžem pokračovať v tomto skvelom prostredí, prajnom futbalu a DAC-u. Zároveň sa teším na nové výzvy,“ povedal Norbert Balogh. Maďarský útočník bude teda u nás pôsobiť ďalšie tri roky. „Už pri mojom príchode som tu našiel veľmi príjemné a takpovediac domáce prostredie. Môžu za to hlavne fanúšikovia, ale moje poďakovanie patrí aj trénerovi Joaovi Janeirovi. Po predĺžení spolupráce som v Dunajskej Strede už definitívne doma, čomu sa veľmi teším.“