Aktuality

Nová zmluva pre Zsolta Kalmára

Nová zmluva pre Zsolta Kalmára

A-TÍM
|
Aktuality
| po 21.11.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_bannerarticle_banner

Vedenie nášho klubu podpísalo s kapitánom mužstva nový kontrakt.

Vedenie nášho klubu a Zsolt Kalmár sa dohodli na obnovení platného kontraktu kapitána nášho A-mužstva. Platnosť zmluvy do leta 2025 zostáva zachovaná, menia sa v nej však niektoré ustanovenia.

„Za klub môžem vyjadriť našu spokojnosť s tým, že sa nám podarilo predĺžiť zmluvu s jedným z našich najlepších hráčov. Zsolt je s nami od roku 2017, za posledných päť rokov sme sa dôkladne spoznali. Po jeho zranení sa vyskytli nejaké problémy so zmluvou, no vo februári minulého roka sa nám podarilo nájsť mechanizmus, ktorým sme mu pomohli k návratu a úplnému uzdraveniu. Máme za sebou šestnásť-sedemnásť mesiacov, počas ktorých sme sa snažili Zsoltimu poskytnúť maximálnu pomoc. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dosiahnuť so Zsoltom dohodu ohľadom najbližších dva a pol roka,“ vysvetlil Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u

„Veľmi sa tešíme, že po približne 16-17 mesiacoch výpadku pre zranenie sme sa vlani vo februári dohodli na predĺžení Zsoltovej zmluvy na dlhšie obdobie. Vtedy dojednané podmienky sme si teraz potvrdili a klub si uplatnil opciu. Je to veľmi dôležitý moment, podporený skutočnosťou, že Zsolt včera strelil víťazný gól, takže sme veľmi šťastní,“ povedal Mátyás Eszterházy, majiteľ EM Sports, agentúry zastupujúcej Zsolta Kalmára.

„Som naozaj veľmi rád, že sme obnovili moju zmluvu. Veľmi pekne ďakujem klubu za dôveru a možnosť pokračovať v jeho farbách. Cítim sa v čoraz lepšej forme, čo vidí aj klub a za túto dôveru sa chcem odvďačiť výkonmi na ihrisku,“ dodal Zsolt Kalmár, druhý najlepší strelec prvoligovej histórie DAC-u (106 zápasov, 41 gólov). Čo sa týka reprezentácie, po včerajšom víťaznom zásahu v prípravnom stretnutí Maďarsko-Grécko (2:1) má v najcennejšom drese bilanciu 29/3.